TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

ATM S.A. oferuje dostawcom chmury własne centra danych…

ATM S.A., największy dostawca usług centrów danych w Polsce, udostępnia swoje zasoby firmom teleinformatycznym, które chcą oferować swoje rozwiązania i usługi także w modelu cloud computing. Zlokalizowane na terenie Warszawy i Katowic centra umożliwiają uruchomienie nowych modeli biznesowych przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa.

Warszawa, 7 października 2014 r. – ATM S.A., właściciel i operator ogólnopolskiej sieci światłowodowej ATMAN oraz dostawca usług centrów danych w Polsce (świadczonych pod markami ATMAN i Thinx Poland), kieruje swoją ofertę na usługi kolokacyjne i transmisyjne do firm teleinformatycznych (ICT) sprzedających i wdrażających oprogramowanie. Dotychczas oferowane przez nie rozwiązania były instalowane na komputerach i serwerach klienta. Obecnie coraz częściej udostępniane są one „w chmurze”, czyli instalowane są na serwerach dostawcy, a klient korzysta z oprogramowania zdalnie.
Wielu klientów docenia możliwość skorzystania z aplikacji oferowanych w chmurze, gdyż pozwalają one na ograniczenie inwestycji we własną infrastrukturę IT, znacznie skracają okres wdrożenia, a także ułatwiają proces aktualizacji. Dostawcy ICT mogą wdrażać rozwiązania chmurowe w oparciu o już istniejące centra danych, takie jak ATMAN lub Thinx Poland. I jedno, i drugie centrum spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa na poziomie prawnym, technologicznym oraz fizycznympowiedział Maciej Krzyżanowski, prezes ATM S.A.
Dzięki lokalizacji Centrów Danych ATMAN i Thinx Poland na terenie Warszawy i Katowic klienci mogą mieć pewność, że dane będą gromadzone i przetwarzane zgodnie z polskim i unijnym prawem. Jednocześnie oba centra zostały tak zaprojektowane, aby można było tworzyć chmurę zarówno prywatną, jak i publiczną, dzięki czemu usługi typu Infrastructure as a Service (IaaS) czy Software as a Service (SaaS) są świadczone w sposób pewny i bezpieczny.
Jednocześnie klienci, którzy korzystają z należących do ATM S.A. centrów danych, mają pełny dostęp do podstawowych zasobów, takich jak zasilanie i łącza. Dzięki redundancji spółka gwarantuje również niezawodny, szybki i wydajny transfer danych, a to za sprawą nie tylko własnej rozległej sieci światłowodowej, ale też (największego w Polsce) neutralnego telekomunikacyjnie Centrum Danych Thinx Poland, gdzie dostawcy chmury mogą korzystać z łączy o odpowiedniej przepustowości i dostępności wielu operatorów.
Chmura radykalnie zmienia reguły gry. Wychodzimy naprzeciw nowym wyzwaniom. Firmy teleinformatyczne mogą zacząć świadczyć swoje usługi cloud computing z wykorzystaniem naszych Centrów Danych ATMAN i Thinx Poland relatywnie szybko, ponosząc przy tym minimalne kosztydodał Maciej Krzyżanowski.
ATM S.A. – jest spółką teleinformatyczną, notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Pod markami ATMAN i Thinx Poland świadczy usługi telekomunikacyjne dla przedsiębiorstw i instytucji w oparciu o własne sieci światłowodowe i centra danych. Najważniejsze składniki oferty ATM to: dostęp do Internetu, szerokopasmowa transmisja danych oraz usługi kolokacji i hostingu. Spółka świadczy także usługi telefoniczne oraz outsourcingu telekomunikacyjnego. Głównymi odbiorcami usług są operatorzy telekomunikacyjni, media tradycyjne i portale internetowe oraz firmy z sektora finansowego, handlowego i przemysłowego.
Dokładniejsze informacje pod adresem: www.atm.com.pl.

Informacja prasowa ATM S.A.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Pieskie życie w telewizji, czyli o czym myśli Kameleon

Wyścig operatorów telewizyjnych trwa. Liczy się technologia, funkcjonalność, czyli sposoby konsumpcji treści, ilość i...

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...