TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Atak na widzów Disney+. Każdy powinien mieć się na baczności

Subskrybenci Disney+ otrzymują fałszywe wiadomosci e-mail. Zawierają one informacje o konieczności aktualizacji danych. Przestępcy podszywają się pod serwis i kierują użytkowników do strony wyłudzającej dane m.in. karty płatniczej.

W wyniku incydentu technicznego na naszych serwerach nie jesteśmy w stanie odnowić subskrypcji – tak zaczyna się fałszywa wiadomość e-mail.

Ostrzega przed nią CSIRT KNF. Fałszywa wiadomość wygląda bardzo wiarygodnie i mniej czujne osoby mogą się na nią nabrać. W celu weryfikacji danych rozwiązującej problem z subskrypcją maja skorzystać z przycisku w e-mailu kierującym do formularza.

Kliknięcia go prowadzi na fałszywą stronę Disney+. Tam wyłudzany jest komplet danych teleadresowych i karty płatniczej. Osoba, która podaje dane, może rzeczywiście mieć wrażenie, że podaje je do weryfikacji konieczniej do pobierania opłat za usługę VOD.

Odpowiedzialni za atak zdobyte dane karty płatniczej mogą wykorzystać na dwa sposoby. Może być to pobranie w jak najkrótszym czasie jak największej części środków, które może skończyć się nawet wyczyszczeniem konta. Mogą też wybierać mniejsze kwoty przez dłuższy czas, by ofiara nie zorientowała się szybko, że jest okradana.

Źródło: dobreprogramy.pl

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Nowy, uniwersalny kabel kanalizacyjny w xbest.pl

OPTIX Saver LSZH ZW-NOTKtsdDb UNMC301 to zewnętrzno-wewnętrzny kabel, będący uzupełnieniem rodziny wielotubowych, magistralnych światłowodów...

Czy Apple na Let Unfastened zaprezentuje funkcję edycji zdjęć opartą na AI?

Apple ma pracować nad funkcją edycji zdjęć, która wykorzystuje sztuczną inteligencję. Możliwe, że zaprezentuje...

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...