Atak hakerski na Twittera. „Możemy włamać się na każdy serwer”

fot. Pixabay

Konta na Twitterze należące do Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOL) oraz do klubu FC Barcelona zostały zhakowane. Atak ten przeprowadziła grupa OurMine, która zamieściła komunikat z komentarzem: „Everything is hackable” (Wszystko można zhakować).

To kolejny już atak na serwery grupy Twitter grupy OurMine. Poprzednio stało się w 2016 r. Wtedy hakerzy wykradli poufne informacje. Rzecznik prasowy Twittera zapewnia, że natychmiast po ataku zainfekowane konta zostały zablokowane i podjęto działania, aby następnie je przywrócić.

MKOL również odniósł się do zdarzenia, potwierdzając zajście, a także zapewnił sprawdzenie innych kont w mediach społecznościowych.

FC Barcelona zaś zapowiedziała, że „przeprowadzi w związku z tym audyt bezpieczeństwa cybernetycznego i zamierza przejrzeć wszystkie protokoły i narzędzia obsługujące kanały używane do komunikowania się z zewnętrznymi instytucjami, tak aby w przyszłości zapobiec takim incydentom i zagwarantować naszym członkom i fanom najlepszą obsługę”.

fot. Twitter

Hakerzy szczycą się swoim występkiem. Na koncie Komitetu Olimpijskiego (który został bardzo szybko usunięte z serwera) umieścili zdanie: „Cześć, jesteśmy grupą OurMine i informujemy, że możemy się włamać na każdy serwer”.  Następnie wysłali do serwisu Business Insider e-mail z informacją, że to oni włamali się na oba konta.

Źródło: Computerworld