Apple startuje w wyścigu o sieć 6G

63

Apple Inc. zatrudnia inżynierów do opracowania sieci bezprzewodowej 6G. Firma technologiczna wskazuje, eż chce być liderem w tej technologii tworząc swoje własne rozwiązania.

Firma z Cupertino w Kalifornii opublikowała w tym tygodniu ogłoszenia o pracę w poszukiwaniu inżynierów zajmujących się badaniami systemów bezprzewodowych dla sieci obecnej i nowej generacji. Ogłoszenia dotyczą stanowisk w biurach Apple w Dolinie Krzemowej i San Diego, gdzie firma pracuje nad rozwojem technologii bezprzewodowej i projektowaniem chipów.

Osoby zatrudnione na wspomnianych stanowiskach będą „badać i projektować systemy komunikacji bezprzewodowej nowej generacji (6G) dla radiowych sieci dostępowych” oraz „uczestniczyć w wydarzeniach branżowych i akademickich dla pasjonatów technologii 6G”.

Pod koniec ubiegłego roku Apple dołączył do grupy firm pracujących nad standardem 6G i technologiami komórkowymi nowej generacji. Owe standardy są nadal luźno zdefiniowane, ale padają twierdzenia, że technologia może zapewnić prędkości ponad 100 razy większe niż 5G.

Analitycy branży spodziewają się wprowadzenia 6G w ciągu nadchodzącej dekady.

Źródło: bloomberg.com