TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Apple inwestuje w Niemczech  

Firma Apple ogłosiła plan inwestycji dodatkowego miliarda euro w European Silicon Design Centre w Monachium. Pieniądze te uzupełnią wcześniejsze inwestycje w to centrum w 2021 r.

W ciągu najbliższych sześciu ta Apple zainwestuje dodatkowy miliard euro w European Silicon Design Centre w Monachium. Pieniądze pozwolą na zaprojektowanie i zbudowanie kolejnego zakładu badawczego na ul. Seidlstrasse.

Dodatkowe inżynierowie przejmą przestrzenie na Denissstrasse i MarsStrasse. Trzy obiekty utworzą hub European Silicon Design Centre w dzielnicy Maxvorstadt w Monachium. Znajdować się będzie w pobliżu politechniki TUM.

Biuro w Niemczech Apple otworzyło w 1981 r. i zatrudniało wtedy jedynie dziesięć osób. Potem sukcesywnie inwestycja się rozrastała wraz z zatrudnieniem. Tylko w ciągu ostatnich pięciu lat budżet Apple urósł w Niemczech o ponad 80 proc. W ciągu trzech lat zatrudniono dodatkowe 1600 osób. Obecnie dla firmy w tym kraju pracuje ich już 4500.

Inwestycje w kraju to niebagatelny zysk dla niego. Deweloperzy w Niemczech zarobili ponad 3 miliardy euro na sprzedaży aplikacji w App Store. Apple wydał też w ciągu pięciu lat ponad 18 miliardów euro na współpracę z niemieckimi firmami. Skorzystało na niej ponad 800 z nich.

Źródło:gsmonline.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

przeczytaj najnowszy numer isporfessional

Najnowsze