TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Aplikacja dla zaszczepionych na COVID-19

Justyn Orłowska z GovTech mówi o tym, że znaczna część środków z KPO zostanie przeznaczona na rozwój infrastruktury elektronicznej i cyfryzację. Zapowiada również powstanie aplikacji dla zaszczepionych na COVID-19.

Na Kongresie 590 miał miejsce panel zatytułowany ”Cyfrowe Państwo, jak Centrum GovTech może pomóc?”.  Obok Justyny Orłowskiej z GovTech udział w nim brali: Jan Sarnowski z Ministerstwa Finansów, Michał Szkudlarek z Vimow oraz Izabela Banaś z PARP.

Dyskusja dotyczyła przede wszystkich tego, jakie możliwości daje KPO

– Dużo środków będzie przeznaczonych na infrastrukturę, dalej będziemy ją uzupełniać, chcemy aby zbliżać się do 100 proc., jeżeli chodzi o szybki internet w całym naszym kraju (…)dużo środków pójdzie na telekomunikację, ale także na kompetencje cyfrowe – mówiła Justyna Orłowska.

Po raz kolejny zostało wspomniane to, że aż 20 proc. środków z KPO ma zostać przeznaczonych na cyfryzację.

Pełnomocniczka Prezesa Rady Ministrów ds. GovTech zapowiedziała też wprowadzenie aplikacji dla zaszczepionych na COVID-19. Pozwoli im ona udowodnić, że są już po szczepieniu i ma ułatwić udział w imprezach masowych czy swobodne podróżowanie.

– To będzie rozwiązanie, które oczywiście będzie spełniało wymogi ustalone na poziomie Komisji Europejskiej, natomiast jeżeli chodzi o praktyczność i wygodę, to mogę obiecać, że będzie to w oparciu o znane rozwiązania, z których obywatele korzystają – zapewniała Orłowska.

Źródło: www.money.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

przeczytaj najnowszy numer isporfessional

Najnowsze