Ankieta dot. jednolitego rynku UE – Twoje zdanie ma znaczenie!

427

 

Jednolity rynek istnieje już 25 lat w podręcznikach prawa europejskiego. Niestety, dla wielu firm  polskich i europejskich, prowadzenie działalności gospodarczej w innym kraju Unii Europejskiej może okazać się trudne.

Bez względu na to, czy jest to spowodowane przepisami, kwestiami związanymi z wdrażaniem lub uciążliwymi procedurami, jasne jest, że nie osiągnęliśmy pełnego potencjału jednolitego rynku. Potwierdzono to w badaniu EUROCHAMBRES (Stowarzyszenia Izb Europejskich) w którym 70% respondentów stwierdziło, że jednolity rynek nie jest wystarczająco zintegrowany.

Nowa kadencja Komisji Europejskiej rozpocznie się w listopadzie br. pod przewodnictwem przewodniczącej p. Ursuli Von der Leyen. Dzięki tej ankiecie mają Państwo szansę wypowiedzieć się na temat priorytetów Komisji na najbliższe pięć lat. Ankieta daje możliwość wyrażenia opinii na temat wcześniej zidentyfikowanych przeszkód.

Stowarzyszenie EUROCHAMBRES przeanalizuje wszystkie zebrane odpowiedzi z 28 krajów UE i przekaże raport końcowy Komisji Europejskiej. 

Wypełnienie ankiety nie powinno zająć więcej niż 5 minut. Można uzyskać do niej dostęp w j. polskim tutaj.

Termin wypełnienia ankiety upływa 2 października 2019 r. 

[źródło: kig.pl]