Accenture partnerem strategicznym Operatora Chmury Krajowej

374

 

Partnerem strategicznym Operatora Chmury Krajowej została firma Accenture, integratorf rozwiązań chmurowych i rozwiązań wykorzystujących sztuczną inteligencję opierających się na narzędziach udostępnianych przez Google.

Jak szacuje Mariusz Chudy, dyrektor zarządzający Accenture odpowiedzialny za rozwiązania chmurowe i transformację infrastruktury IT, około trzy czwarte przedsiębiorstw w Polsce posiada własne serwerownie, których infrastruktura wymaga odświeżenia. W rezultacie firmy te będą miały coraz większe wyzwania związane z długiem technologicznym, co będzie znacznie wpływało na możliwość świadczenia nowoczesnych usług w oparciu o zaawansowane rozwiązania bazujące na analityce danych, uczeniu maszynowym i sztucznej inteligencji Odpowiedzią na to są rozwiązania chmurowe.

Zaangażowanie Accenture we współpracę z Operatorem Chmury Krajowej traktujemy przede wszystkim jako szansę na zwiększenie adopcji chmury w Polsce, która na dzień dzisiejszy jest na poziomie 11 proc. – jednym z najniższych w Europie. Powstanie Operatora Chmury Krajowej to nie tylko niepowtarzalne na polskim rynku przedsięwzięcie technologiczne, ale także wehikuł, który może pomóc polskim przedsiębiorstwom przezwyciężyć ograniczenia prawne i regulacyjne. Lokalizacja danych w Polsce powinna przekonać wielu szefów IT do transformacji cyfrowej opartej o to rozwiązanie. Szacuje się, że ponad 50 proc. polskich przedsiębiorstw planuje wzrost wydatków na chmurę publiczną, a co czwarte przedsiębiorstwo chciałoby zrobić to w najbliższym roku. Spodziewamy się, że wydatki wzrosną średnio o 20 proc.

[źródło: Wirtualne Media]