Świadcząca usługi dla małych i średnich operatorów telekomunikacyjnych Grupa powiększyła się o kolejny podmiot. MiŚOT S.A. wraz z menedżerami FIONE Sp. z o.o. uruchamiają spółkę programistyczną.
Nowy podmiot w Grupie wniesie do Centrum Usług Wspólnych tworzonego dla MiŚOT-ów znane na rynku systemy OSS/BSS jak Net47 i Net360, czyli rozwiązania gwarantujące wsparcie operacyjne i biznesowe. Są to istotne systemy IT, które obsługują wiele usług telekomunikacyjnych, od marketingu do wystawienia faktury. Pomagają firmom usprawnić procesy, zwiększyć wydajność i efektywnie radzić sobie z nowymi wyzwaniami biznesowymi.
– Poszerzenie Grupy MiŚOT o nowy podmiot zapewnia obustronne korzyści. To optymalne rozwiązanie. Firma nadal będzie się rozwijać, dostanie szerszy dostęp do klientów, wiedzę o ich potrzebach oraz wsparcie techniczno-organizacyjne przy tworzeniu nowych systemów. Ale najważniejsze, że jej obecność w grupie zabezpieczy interesy małych i średnich operatorów telekomunikacyjnych, czyniąc ich współwłaścicielami tego rozwiązania. Od lat staramy się skutecznie dostarczać najbardziej konkurencyjne produkty i usługi dla operatorów, którzy stają się akcjonariuszami MiŚOT SA – mówi Krzysztof Czuszek, prezes MiŚOT SA. – Nasza grupa powiększyła się o kolejny ważny podmiot, a przede wszystkim bardzo kreatywny, doskonale znany na rynku zespół – dodaje.
– Rozwiązania opracowane przez FIONE pozwolą na ustandaryzowanie procesów i usług MiŚOT-ów. Cały czas rozwijamy się, doskonalimy nasze produkty, poszerzamy wiedzę o ich użytkownikach. Nie spoczywamy na laurach. Już w ramach Grupy MiŚOT będziemy wspólnie pracować nad kolejnymi produktami – zapewnia Maciej Musioł z FIONE.
Grupa MiŚOT skupia podmioty oferujące produkty dla małych i średnich operatorów telekomunikacyjnych, którzy świadczą usługi dla blisko 30 proc. krajowego rynku, obsługując około 3 mln klientów. W skład holdingu wchodzą m.in. spółki: EPIX (węzły wymiany ruchu), Projekt MdS (rozwiązania z zakresu cyberbezpieczeństwa), Projekt MdO (uczestniczy w imieniu małych i średnich operatorów w dużych przetargach; obecnie obsługuje m.in. dostawy szerokopasmowego Internetu do ponad 3 tys. szkół), Projekt MdI (tworzy polską sieć LPWAN, która będzie świadczyć komercyjne usługi dla administracji, biznesu i gospodarstw domowych w oparciu o technologię LoRa), Projekt MdM (wydawca mediów dla branży telekomunikacyjnej i organizator integracji środowiska) oraz Stowarzyszenie e-Południe (inkubacja i wspieranie projektów dla MiŚOT) i Fundacja Lokalni (działalność CSR i promocja lokalności). W ubiegłym roku Grupa MiŚOT rozpoczęła przygotowania do wybudowania na południu kraju ekologicznego i ekonomicznego Centrum Przetwarzania Danych, zaplecza dla dalszego rozwoju projektów swoich spółek.
Więcej na stronie misot.pl.