TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

80 mln wsparcia dla Krajowego Centrum Przetwarzania Danych

Centrum Projektów Polska Cyfrowa poinformowało o zakończeniu oceny wniosku o objęcie dofinasowaniem Krajowego Centrum Przetwarzania Danych. Przyznano na nie ponad 80 mln zł.

Centrum Projektów Polska Cyfrowa jest jednostką wspierającą Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności. Jako taka miała za zadanie przeprowadzić ocenę wniosku o objęcie dofinansowanie Krajowego Centrum Przetwarzania Danych. Zgłoszony on został dla Inwestycji C3.1.1. Cyberbezpieczeństwo – CyberPL, infrastruktura przetwarzania danych oraz optymalizacja infrastruktury służb państwowych odpowiedzialnych za bezpieczeństwo.

Zdecydowano, że projekt Ministerstwa Cyfryzacji: Wieloletni Program „Krajowe Centrum Przetwarzania Danych (KCPD)” Etap I – wsparcie procesu przygotowania projektu otrzyma wnioskowane wsparcie. Jego kwota to 80 294 181,50 zł.

Źródło: gov.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...

Nowość w Google Maps przydatna przy parkowaniu

W Google Maps kolejne nowe funkcje. Tym razem dotyczy to Android Auto, chociaż w...

Fundacja Lokalni została organizacją pożytku publicznego

W Krajowym Rejestrze Sądowym 21 listopada pojawił się wpis z informacją o nadaniu Fundacji...