TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

25 mln euro do zapłaty. Kara za spowalnianie telefonów

Francuscy użytkownicy złożyli skargę na firmę Apple do Dyrekcji Generalnej ds. Konkurencji, Konsumpcji i Zapobiegania Oszustwom. W rezultacie na koncern z Cupertino nałożona została kara w wysokości 25 mln euro.

Ta sprawa nie jest nowa. Jest pokłosiem kilku pozwów sprzed trzech lat, w których wyszło na jaw, że Apple miało spowalniać iPhone’y. Na koncert nałożono kilka kar, a producent musiał uruchomić program tańszej wymiany baterii.

Teraz znów o nieuczciwych praktykach giganta z Cupertino jest głośno. Apple karę przyjęło i nie zamierza się odwoływać. A to znaczy, że jest coś na rzeczy. Choć swoje działania tłumaczy w ten sposób, że throttling przedłuża żywotność baterii.

Dyrekcja Generalnej ds. Konkurencji, Konsumpcji i Zapobiegania Oszustwom nie przyjmuje jednak takiego wytłumaczenia. Zdaniem dyrekcji to raczej wymuszanie kupna nowych modeli telefonów.

Dodatkowo podkreślono, że Apple powinno wcześniej poinformować swoich użytkowników o throttlingu, a nie dopiero po tym, gdy o sprawie zrobiło się głośno.  

Źródło: Onet.pl

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...

EPIX – bieżące zmiany w punkcie wymiany

Gdyby nie EPIX, rynek telekomunikacyjny w Polsce wyglądałby dziś inaczej. To właśnie dzięki trzem...

Pieskie życie w telewizji, czyli o czym myśli Kameleon

Wyścig operatorów telewizyjnych trwa. Liczy się technologia, funkcjonalność, czyli sposoby konsumpcji treści, ilość i...