TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

17. edycja Konferencji Technik Szerokopasmowych pod hasłem „Technologiczna rozgrywka”

 
 
W dniach 26-27 czerwca 2018 r. odbyła się w Gdyni 17. edycja Konferencji Technik Szerokopasmowych. W tegorocznym wydarzeniu wzięło udział ponad 250 przedstawicieli branży telekomunikacyjnej oraz sektora data center. Wśród gości nie zabrakło reprezentantów zarówno największych, jak i lokalnych operatorów telekomunikacyjnych, dostawców rozwiązań technologicznych, nadawców telewizyjnych, a także wiodących mediów.
Organizowana przez firmę VECTOR SOLUTIONS cykliczna konferencja przez lata wypracowała sobie pozycję istotnego forum dyskusji na temat najnowszych trendów, technologii i rozwiązań, które zmieniają rynek. KTS pełni także rolę platformy wymiany doświadczeń między operatorami, a dostawcami technologii. Poza możliwością wysłuchania prezentacji dotyczących kierunków i wyzwań ważnych dla branży, organizator co roku przygotowuje dla uczestników wydarzenia wystawę najnowszych rozwiązań technologicznych nawiązujących do prezentowanych tematów.
Hasłem przewodnim tegorocznej edycji była „Technologiczna rozgrywka”. – Z jednej strony jest to oczywiste nawiązanie do trwającego właśnie Mundialu w Rosji. Z drugiej strony nawiązuje ono do mnogości alternatywnych kierunków rozwoju biznesu, pozwalających operatorom na świadczenie tych samych usług. Wygraną w tej rozgrywce jest odpowiedź na nurtujące wszystkich pytanie „Którą technologię wybrać?” – mówi Marcin Ułasik, Dyrektor Rozwoju Produktu w VECTOR SOLUTIONS. Jak pokazują prelegenci 17. KTS możliwości jest wiele; można dalej rozwijać sieć HFC, można budować infrastrukturę PON, można wdrażać innowacyjną technologię Remote PHY lub inne rozwiązania w architekturze DFC (Digital Fiber Coax). Operatorzy mają wiele perspektyw rozwoju. Mają także szereg wątpliwości co do tego, którą z tych dróg wybrać.
Zdaniem Janusza Kilona, Prezesa Zarządu VECTOR SOLUTIONS –  Nie ma możliwości żeby nic nie zmienić i jednocześnie móc skutecznie odpowiadać, a co więcej wyprzedzać oczekiwania abonentów względem nowoczesnych usług. Stale rosnące zapotrzebowanie na pasmo wymaga dostosowania infrastruktury do zmieniających się realiów rynku – mówił podczas otwarcia 17. KTS. Organizatorzy już na samym początku postawili pytanie: dokąd zmierzasz technologiczny świecie? Pośród wiodących trendów pojawiły się takie hasła jak blockchain, AR, sztuczna inteligencja, prywatność w sieci, autonomiczne samochody, czy big data. Po stronie prelegentów, poza kadrą inżynierską gospodarzy spotkania, wysłuchaliśmy także prezentacji przedstawicieli takich firm jak Arris, Huawei, Eleven Sports, Ericsson, czy Conax.
W części wystawienniczej konferencji, która podzielona została na kilka stref technologicznych, znaleźć można było m.in. prezentację rozwiązań dedykowanych technologii 4K oraz VR, rozwiązania dla infrastruktur dostępowych, w tym nowe węzły oraz moduły dedykowane technologii Remote PHY, przekrój urządzeń wspierających technologię DOCSIS 3.1, stanowisko z licznymi rozwiązaniami GPON, czy też szafy rackowe prezentujące obszerne portfolio sprzętu dla operatorów data center.
Podczas 17.KTS nie zabrakło także licznych atrakcji. W trakcie wydarzenia realizowany był konkurs w aplikacji mobilnej, w którym uczestnicy musieli zmierzyć się z zestawem zadań nawiązujących do tematyki konferencji. Co więcej, przez cały czas trwania 17. KTS można było korzystać ze stanowisk pozwalających na testowanie zyskującej na popularności technologii VR. Organizatorzy pamiętali także o wszystkich fanach piłki nożnej. Miłośnicy futbolu mieli okazję oglądać Mundial w technologii 4K w specjalnie przygotowanej na tę okazję strefie kibica. Natomiast na amatorów miejskich biegów czekał poranny trening na Bulwarze Nadmorskim w Gdyni.
 

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...