TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

1,4 tys. osób odejdzie z Orange

Podpisana umowa społeczna ze związkami zawodowymi dotyczy dobrowolnych odejść z Orange. W latach 2022 -2023 zakłada odejście do 1,4 tys. osób.

W umowie społecznej między operatorem i związkami zawodowymi ustalono limit odejść na lata 2022-2023. Na sam rok 2022 limit ustanowiony jest na 760 osób.

W III kwartale 2021 r. Orange zatrudniał 10,3 tys. osób. Zatem wypełnienie umowy w całości zakłada zwolnienie nawet 10 proc. pracowników.

Jednocześnie jest to mniejsza pula zwolnień niż przy poprzedniej umowie społecznej na lata 2020-2021. Wtedy zakładano zwolnienia o 2,1 tys. osób.

Obecna umowa zawiera także kwestie wysokości odpraw i odszkodowań oraz kryteria wypowiadania umów. Przewidziany jest pakiet finansowy dla pracowników, którzy odejdą z firmy w ramach odejść dobrowolnych. Jego wysokość zależna jest od stażu pracy takiego pracownika.

Umowa społeczna to nie tylko porozumienia w kwestii zwolnień. Pojawił się w niej zapis dotyczący podwyżek wynagrodzeń zasadniczych. W 2022 r. mają one wzrosnąć o 4 proc., a w 2023 r. nie mniej niż 4 proc.

Źródło: crn.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...

Nowość w Google Maps przydatna przy parkowaniu

W Google Maps kolejne nowe funkcje. Tym razem dotyczy to Android Auto, chociaż w...

Fundacja Lokalni została organizacją pożytku publicznego

W Krajowym Rejestrze Sądowym 21 listopada pojawił się wpis z informacją o nadaniu Fundacji...