10 lat dostępności cyfrowej w polskim prawie

PJM

Konferencja podsumowująca 10 lat dostępności cyfrowej w polskim prawie odbędzie się 12 kwietnia 2022 r. Będzie miała formę zdalną i dostępna będzie dla wszystkich.

12 kwietnia 2012 r. Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie, w którym po raz pierwszy opisano obowiązek zapewniania dostępności cyfrowej przez podmioty publiczne. Dzięki temu z serwisów internetowych i aplikacji mobilnych mogą korzystać o osoby z niepełnosprawnościami.

W 10 rocznicę podpisania dokumentu odbędzie się konferencja poświęcona zagadnieniu dostępności cyfrowej. Organizuje ją Centrum Rozwoju Kompetencji Cyfrowych. Wydarzenie zostało objęte patronatem Janusza Cieszyńskiego – sekretarza stanu w KPRM, pełnomocnika Rządu do Spraw Cyberbezpieczeństwa.

Goście honorowi konferencji to Paweł Wdówik – Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych oraz June Lowery-Kingston z Dyrekcji Generalnej Komisji Europejskiej, przewodnicząca grupy ekspertów ds. dyrektywy o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych – WADEX.

W programie konferencji tematy takie jak:
– Działania Unii Europejskiej na rzecz dostępności cyfrowej
– Dostępność cyfrowa administracji publicznej: czego uczy nas historia, co oferuje teraźniejszość?
– Ustawa o dostępności cyfrowej po nowelizacji
– Analiza zmian w dostępności cyfrowej w Polsce

Oprócz wystąpień omawiających zagadnienia związane z dostępnością cyfrową odbędą się także panele dyskusyjne.

Konferencja odbędzie się 12 kwietnia w godzinach 9:00 – 15:00 na platformie MS Teams.

Wydarzenie w całości tłumaczone będzie na PJM.


Źródło: gov.pl