TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Apel ZNP w sprawie zdalnego nauczania

Związek Nauczycielstwa Polskiego apeluje do rządu, aby już teraz zacząć przygotowania do prowadzenia zdalnego nauczania od nowego roku szkolnego. A my przypominamy o świetnym, bezpłatnym narzędziu do edukacji online – TeleKlasie.

Szef związku Sławomir Broniarz zwraca uwagę, że jeżeli sytuacja epidemiczna radykalnie się nie poprawi, pełny powrót wszystkich uczniów do szkół będzie niemożliwy.

Przedstawiciel nauczycieli od kilku tygodni postuluje wprowadzenie testów na obecność koronawirusa dla wszystkich nauczycieli. Podejmuje również wątek organizacji nauki od 1 września. Jednym z postulatów związku jest możliwość przez każdego ucznia wypożyczenia komputera ze szkoły.

“Każde dziecko powinno mieć możliwość wypożyczenia komputera ze szkoły – podobnie jak nauczyciel i cały system logistyczny. Jest także kwestia podstawy programowej, przygotowania nauczycieli” – zauważa szef związku zawodowego.

Podjęcie wcześniej takich działań pozwoli na oszczędzenie czasu na niepotrzebne dywagacje, czy „egzamin po ósmej klasie powinien być, czy też nie, tylko przygotować się do nowego roku szkolnego”.

Minister edukacji Dariusz Piontkowski powiedział, że jeśli sytuacja epidemiczna nie pozwoli na powrót do szkół, będzie kontynuowane nauczanie na odległość. Dodał też, że resort stara się wspierać nauczycieli, m.in. przez platformę epodreczniki.pl.

“Chcemy stworzyć dodatkowe materiały dydaktyczne zarówno do nauczania ogólnokształcącego, jak i zawodowego. Część konkursów na tworzenie tych wielu tysięcy materiałów jest już rozpisana. Chcemy także wzbogacić platformę epodręczniki w nowe narzędzia, które umożliwią nauczycielom pracę za pomocą komunikatorów, aby nie musieli korzystać z komunikatorów komercyjnych” – zaznaczył.

Przypominamy, że w zdalnym nauczaniu można również korzystać z TeleKlasy. To inicjatywa środowiska małych i średnich operatorów telekomunikacyjnych. Narzędzie to ma docelowo zapewnić platformę zdalnego nauczania dla polskich szkół.

Operatorzy proponują ten projekt całemu sektorowi edukacji w Polsce jako nieodpłatny wkład Fundacji Lokalni i Stowarzyszenia e-Południe w tworzenie rozwiązań na potrzeby edukacji zdalnej.

– Wyszliśmy z fazy testów, aktualnie współpracuje z nami kilkudziesięciu nauczycieli z kilkunastu szkół, projekt naturalnie się rozwija. Serwery są obecnie przygotowane na jednoczesne korzystanie z platformy przez 1500 osób, w miarę wzrostu zainteresowania będziemy systematycznie zwiększać tę liczbę i liczbę serwerów – mówi Kamil Kurek. – Chciałbym przy tej okazji serdecznie podziękować wszystkim, dzięki którym platforma teleklasa.lokalni.pl zaczęła działać, ponieważ w całości została ona stworzona przez wolontariuszy, działa zaś na serwerach udostępnianych przez naszych Aniołów Mocy Obliczeniowej.

Źródło: RMFM /isportal.pl

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...