TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Zbiórka MiŚOT dla Ukrainy wspiera pomoc humanitarną

Kolejne tygodnie wojny na Ukrainie przynoszą dramatyczne a czasem wręcz wstrząsające doniesienia. Zbiórka pieniędzy, którą prowadzi Grupa MiŚOT niemal od początku konfliktu, przekłada się na realną pomoc kierowaną do najbardziej poszkodowanych.

Zbiórka MiŚOT dla Ukrainy jest częścią większej akcji Fundacji Siepomaga w ramach której zebrano już ponad 47,6 mln zł. Prowadzone przez aktywistów działania działania w ostatnich tylko tygodniach pozwoliły zakupić i dostarczyć trzy urządzenia do sterylizacji narzędzi chirurgicznych do Szpitala Miejskiego we Lwowie (dotychczas szpital dysponował tylko jednym takim urządzeniem, co – jak alarmowali medycy ze Lwowa – mocno ograniczało możliwości wykonywania operacji). Akcję zrealizowana została wspólnie z ratownikami i lekarzami związanymi z Fundacją Wsparcia Ratownictwa RK, którzy w drodze powrotnej do Polski zabrali z Ukrainy kilkuletnią Maszę i jej mamę. Dziewczynka chora na niewydolność nerek wymaga stałych dializ, które nie są obecnie możliwe tam na miejscu. Dziecko zostało przekazane do Szpitala Uniwersyteckiego we Wrocławiu, gdzie będzie miało zapewnioną specjalistyczną opiekę polskich lekarzy.

Pomoc Humanitarna Dla Ukrainy

Regularnie kursują też transporty Siepomaga z pomocą humanitarną dla walczącej Ukrainy. 6 kwietnia do Charkowa i Bachmut koło Doniecka  pojechało ponad 20 ton żywności i 100 generatorów prądu. Środki te trafiają do ukraińskich centrów dystrybucji, które pod nadzorem obrony terytorialnej i władz lokalnych przekazują pomoc mieszkańcom. Jak informuje fundacja akcja prowadzona jest w ścisłej współpracy z przedstawicielami władz Charkowa i Bachmut.

Pomoc Humanitarna Dla Ukrainy


Dzięki wsparciu Pomagaczy Siepomaga.pl na Ukrainę trafiają też specjalistyczne materiały opatrunkowe i pierwszej pomocy medycyny taktycznej: dziesiątki tysięcy osobistych bandaży taktycznych typu izraelskiego i  opatrunków wentylowych na rany klatki piersiowej, gazy skompresowane i gazy hemostatyczne, taktyczne opaski uciskowe, rurki nosowo-gardłowe.

Pomoc Humanitarna Dla Ukrainy


– Każdy taki opatrunek lub opaska to szansa na uratowanie jednego ludzkiego życia – informuje fundacja, ze względów bezpieczeństwa nie ujawniając miejsc dystrybucji środków medycyny taktycznej.

Pomoc Humanitarna Dla Ukrainy

Ponownie apelujemy o zasilenie skarbonki MiŚOT dla Ukrainy, z której część środków zostaną przeznaczona także jako pomoc dedykowana dla uchodźców wojennych z Ukrainy, o czym także poinformujemy Czytelników ISPortalu.

przeczytaj najnowszy numer isporfessional

Najnowsze