Założyciel Huawei: sojusznicy Ameryki nie mogą ślepo podążać za USA bez uwzględnienia własnych potrzeb

390
Ren Zhengfei rozmawiał z byłym szefem Rady Bezpieczeństwa ONZ Kishore Mahbubanim, twórcą koncepcji inteligentnych fabryk – profesorem Detlefem Zuehlke oraz Liu Fei, szefową działu badań nad bezpieczeństwem 5G Huawei. Dyskusję prowadził Stephen Engle, główny azjatycki korespondent telewizji Bloomberg.
Ren Zhengfei powiedział, że jego zdaniem gospodarka cyfrowa z pewnością nabierze charakteru globalnego, ponieważ nie ma żadnych granic geograficznych ograniczających jej rozwój. „Ten trend jest nieodwracalny i nie ma sposobu, aby podzielić światową gospodarkę cyfrową. Tylko poprzez globalizację możemy spieniężyć to co ona będzie wytwarzać. Patrząc w przyszłość, społeczeństwo cyfrowe będzie rosło szybciej i będzie większe niż społeczeństwo przemysłowe” – powiedział Ren.
Założyciel Huawei rozumie jednak, że do tego czasu ludzie będą mieli na ten temat różne poglądy. Punkty widzenia będą się różnić w zależności od kraju i grupy społecznej. Wynika to z tego, że nie jesteśmy w stanie jeszcze sobie wyobrazić, co się stanie, gdy sztuczna inteligencja zostanie zastosowana na szeroką skalę. „Wierzę, że jedna rzecz jest pewna: AI znacznie zwiększy produktywność i pomoże ludziom stworzyć więcej bogactwa dla społeczności globalnej”.
[źródło: informacja prasowa]