TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Messenger lepszy niż WhatsApp. Skype popularniejszy niż Zoom. Z jakich komunikatorów korzystamy w Polsce?

Messenger ma prawie 23 mln użytkowników w Polsce. Gorzej wypada WhatsApp z 16 mln osób. W zestawieniu najpopularniejszych komunikatorów znalazło się też Gadu-Gadu, z którego nadal korzysta ponad 2 mln.

Badanie Mediapanel korzystania z komunikatorów w Polsce przeprowadzono w styczniu tego roku. Według niego najwięcej osób używa Messengera. Jest to 22,8 mln osób, co przekłada się na 75,54 proc. zasięgu. Średni czas używania komunikatora to 7 godzin, 4 minuty i 49 sekund.

Na kolejnym miejscu znalazł się WhatsApp z liczbą 16,47 mln polskich użytkowników. To z kolei 54,56 proc zasięgu. Czas korzystania z tego komunikatora to średnio 2 godziny, 33 minuty i 49 sekund.

Kolejną pozycję w zestawieniu zajmuje komunikator Google z 13,05 użytkowników (43,23 proc. zasięgu) i czasem korzystania na poziomie  godziny 25 minut i 22 sekundy. Następnie pojawia się Microsoft i jego Skype z 9,24 mln użytkowników (30,61 proc. zasięgu) i czasem: godzina 59 minut.

W zestawieniu dziesięciu najpopularniejszych komunikatorów znalazły się również Discord, Telegram czy Signal.

Odnotowujący rekordowe wyniki w czasie lockdownów Zoom obecnie posiada 4,54 mln użytkowników w Polsce, a każdy spędza na nim średnio 40 minut i 45 sekund.

W zestawieniu znalazło się też GG czyli Gadu-Gadu, jedyny polski komunikator w tym towarzystwie. Osiągnął on 2,75 mln użytkowników ze średnim czasem 18 minut i 4 sekundy.

Źródło: wirtualnemedia.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

przeczytaj najnowszy numer isporfessional

Najnowsze