TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Wysłuchania dla Programu FERC

Program Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy 2021-2027 (FERC) to następca programu Polska Cyfrowa. Koncentrować ma się na zwiększeniu dostępu do ultraszybkiego internetu szerokopasmowego. 13 maja odbyło się publiczne wysłuchanie do tego programu.

W trakcie wysłuchania mówiono o tym, , jak powinny być rozdysponowane 2 mld euro z programu. Z FERC będę mogli skorzystać przedsiębiorcy, administracja publiczna, podmioty lecznicze oraz instytucje kultury i systemu szkolnictwa wyższego i nauki, a także organizacje pozarządowe. Dlatego udział w wysłuchaniu brali przedstawiciele i przedstawicielki organizacji pozarządowych czy oświatowych

Wziął w nim także udział prezes PIIT Andrzej Dulka. Zgłosił on postulaty Izby w odniesieniu do założeń Programu, dotyczące m.in. infrastruktury telekomunikacyjnej, cyfryzacji administracji, cyberbezpieczeństwa czy kompetencji cyfrowych.

PIIT wstrzymuje się na razie z poparcie FERC. Izba oczekuje na wyjaśnienie w kwestiach tego, jak program będzie się zazębiał z Krajowym Planem Odbudowy i w jakim zakresie te działania będą odrębne.

 Izba oczekuje też objęciem dotacjami z FERC budowy przyłączy telekomunikacyjnych.

Podobne zdanie miał również przedstawiciel Fundacji Digital Poland – Piotr Mieczkowski. Mówił on także o braku w programie FERC możliwości finansowania z niego sieci 5G.

Całość wystąpień:https://www.youtube.com/watch?v=kaXa2Vpu62Q

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...

Nowość w Google Maps przydatna przy parkowaniu

W Google Maps kolejne nowe funkcje. Tym razem dotyczy to Android Auto, chociaż w...

Fundacja Lokalni została organizacją pożytku publicznego

W Krajowym Rejestrze Sądowym 21 listopada pojawił się wpis z informacją o nadaniu Fundacji...