W pierwszym dniu zapisów na czerwcową konferencję Krajowej Izby Komunikacji Ethernetowej zarejestrowało się na niej aż 928 przedstawicieli operatorów telekomunikacyjnych z sektora małych i średnich przedsiębiorców.
Choć wirtualna konferencja branży nie zastąpi w pełni tradycyjnej formy spotkań, pozwoliła jednak na bardzo istotne zwielokrotnienie zasięgu wydarzenia.
– Rekordowy jak dotąd wynik zgłoszeń uczestników bije o głowę wszystkie nasze poprzednie rekordy i statystyki osiągane przez ostanie jedenaście lat funkcjonowania izby – mówi Karol Skupień, Prezes Krajowej Izby Komunikacji Ethernetowej. – To także wyraźny sygnał, że branża jest gotowa na wirtualne rozwiązania, do których dzisiaj, chcąc nie chcąc, zostaliśmy zmuszeni. Cieszy mnie ogromnie, że tak wysoka frekwencja dopisała w pierwszym dniu rejestracji i deklaruję, że wraz z całym zespołem KIKE dokładamy wszelkich starań, aby konferencja, pomimo zmienionej formuły, była niemniej wartościowa, ciekawa i pełna atrakcji, jak wszystkie poprzednie edycje.
Uczestnicy zarejestrowani w rekordowym pierwszym dniu, to wyłącznie przedstawiciele
małych i średnich operatorów.
– Przed nami jeszcze rejestracja wystawców, prelegentów, mediów oraz innych stałych uczestników konferencji – wyjaśnia Mariusz Filipiak, prezes KIKE Events. – Spodziewamy się zatem, że frekwencja tej edycji może nawet przekroczyć próg 2.000 osób, a nie wykluczamy, że będzie ich dużo więcej.
Wraz z uruchomieniem strony wydarzenia (https://wirtualna-konferencja-kike.pl) organizatorzy ujawnili też pierwszy kształt planowanej agendy i zagadnienia, które będą przedmiotem prelekcji i dyskusji w dniach 23-25 czerwca. Pośród tematów, jakie Rada Programowa KIKE zaproponowała do agendy, znalazły się m.in. Prawo Komunikacji Elektronicznej, zagadnienia z telefonii stacjonarnej, wątki z finansowania inwestycji czy też te z wciąż rozwijającej się telewizji IPTV. W pierwszym dniu poprzedzającym konferencję odbędą się warsztaty sprzedażowe, marketingowe i techniczne, a także spacery po wirtualnym świecie miasteczka konferencyjnego.
Największą zaletą wybranego przez KIKE rozwiązania, w porównaniu do popularnych
dzisiaj online’owych webinariów i wykładów przez Internet, jest to, że uczestnicy konferencji będą mogli swobodnie rozmawiać między sobą, poznawać nowe osoby i prowadzić negocjacje biznesowe na wirtualnych stoiskach wystawców.
Wirtualne konferencje są nowością na arenie polskiej i międzynarodowej, niemniej KIKE
wzoruje się na bardzo udanych realizacjach z ostatnich tygodni: Wolves Summit Live –
konferencja łącząca startupy z inwestorami i korporacjami, odbyła się 23 marca z udziałem 2.500 uczestników z całego świata, Laval Virtual World – na 6.500 osób w kwietniu czy doskonale funkcjonująca Planeta IMEX – platforma dla wirtualnego świata branży spotkań na całym świecie, która została uruchomiona 6 maja tego roku.
Link do strony konferencji: