Wirtualna karta kredytowa  – ISPortal.pl

268

Szybki rozwój rynku płatniczego i coraz nowe formy płatności na nim mają służyć jak najlepiej klientom. Coraz więcej zakupów dokonywanych jest także online, dlatego pośród nowości płatniczych znajdują się takie, które zastępują te tradycyjne. Pośród nich warto zwrócić uwagę na kartę wirtualną. Karty wirtualne są dowodem na to, że karta płatnicza nie musi mieć fizycznej formy. Karta wirtualna pozwala na płatności w internecie oraz w sklepach stacjonarnych poprzez użycie w tym celu telefonu.

Karta wirtualna jest kartą płatniczą, która nie ma formy fizycznej. Jest ona rodzajem zapisu elektronicznego. Niektóre jej elementy są tożsame z tymi, które mają karty plastikowe. Jest to numer, kod CVC2/CVV2 czy data ważności. Jednak karty wirtualnej – w przeciwieństwie do jej fizycznej odpowiedniczki – nie można tak łatwo zgubić.

Karta wirtualna to:
– tylko cyfrowa forma karty płatniczej,
– pełne zabezpieczenie numerem i  kodem CVC2/CVV2,
– możliwość płatności przez internet oraz w sklepach stacjonarnych dzięki wykorzystaniu smartfona lub smartwatcha,
– możliwość doładowania karty w dowolnej chwili dowolną kwotą,
– możliwość płatności kartą wirtualną za granicą dzięki wirtualnym kartom wielowalutowym.

Jak działa wirtualna karta?

Karta wirtualna działa w podobny sposób jak karta pre-paidowa. Płacić nią można jedynie przy wykorzystaniu środków, które znajdują się na powiązanym a kartą wirtualną rachunku. Możemy sami decydować, jaką kwotą doładujemy kartę wirtualne.

Jeśli zdecydujemy się wykorzystywać kartę wirtualną do płatności z wykorzystaniem  smartfona lub smartwatcha trzeba najpierw dodać kartę do odpowiedniego systemu płatności. Może to być Apple Pay (Apple Wallet), Google Pay, Garmin Pay, FitBit Pay lub aplikacja banku, z którego korzystamy. Dodatkowo smartfon lub smartwatch musi być wyposażony w technologię NFC lub HCE.

Karta wirtualna pozwala:
– płacić przez internet,
– płacić w sklepach stacjonarnych przy użyciu smartfona lub smartwatcha,
– wypłacać w bankomatach pieniądze bez fizycznej karty,
 – płacić za subskrypcje w serwisach streamingowych,
 – dokonywać płatności za granicą – w tym wypadku warto mieć kartę wirtualną wielowalutową.

Wirtualna karta bankowa

Karta wirtualna  Banku ING – [email protected] wirtualna  

[email protected] wirtualna  czyli karta wirtualna banku ING to całkowicie wirtualna karta przedpłacona. Można ją zasilać dowolnie i w dowolnej chwili w Moim ING. Pozwala dokonywać płatności za zakupy internetowe. Karty wirtualnej ING można używać w usłudze Visa Mobile.

Żeby aktywować kartę wirtualną w ING należy wejść w funkcje kart i płatności telefonem, a następnie w Karty do konta i przedpłacone. W tym obszarze znajduje się [email protected] wirtualna ING Visa. Aktywna karta wirtualna pojawia się pośród produktów zaraz po zamówieniu.  Żeby była w pełni funkcjonalna, należy wtedy zasilić kartę, co można zrobić za pomocą funkcji „Zasil kartę” lub robiąc przelew z konta.

Karta wirtualna mBanku – eKarta

eKarta to karta wirtualna mBanku, która jest kartą dodatkową. Można zasilać ją ze swojego konta. Wpłacać i wypłacać pieniądze z eKarty można w dowolnym momencie. Przy zakupach w internecie wykonywanych przy użyciu ekarty nie trzeba udostępniać danych swojej karty podstawowej.

eKartą można płacić za zakupy online także w sklepach zagranicznych przyjmujących płatności w euro lub dolarach. Maksymalny limit doładowania eKarty to 10 tysięcy zł. To użytkownik decyduje, jaką kwotę ma na karcie.

eKarta wirtualna to rozwiązanie ekologiczne, gdyż nie wykorzystuje plastiku, od razu znajduje się w aplikacji mobilnej. Tak znajdują się dane karty takie jak numer, data ważności i kod CVV2. Karta wirtualna mBanku jest bezpłatna, nie płaci się ani za jej wydanie, ani za korzystanie z niej.

Wirtualne karty serwisów internetowych 

Wirtualną kartę można znaleźć takie w ofercie światowych oraz polskich fin-techów.

Wirtualna karta Revolut 

Revolut jest brytyjskim  fin-techem. Oferuje klientom najbardziej znaną kartę wielowalutową. Pozwala ona na płatności w ponad 150 walutach.

Revolut to także możliwość posiadania aż20 aktywnych kart wirtualnych oraz jednej karty jednorazowej. Karta wirtualna pojawia się automatycznie po założeniu karty Revolut. Nie trzeba jej nawet aktywować. Karta wirtualna Revolut łączy się z Apple Pay lub Google Pay, dzięki czemu umożliwia płatności telefonem.

Karta wirtualna Revolut nie wymaga miesięcznych opłat.

Wirtualna karta Wise 

Wirtualna karta Wise pozwala płacić w Polsce i w 50 walutach za granicą. Żeby otrzymać kartę wirtualną Wise należy zamówić kartę fizyczną. Jednak to pozwala na natychmiastowe korzystanie z karty wirtualnej zanim dotrze do nas karta fizyczna. Cała procedura wymaga wniesienia jednorazowej opłaty, jednak później korzystanie z katy jest już bezpłatne. W Wise można wygenerować nawet 3 karty wirtualne.

Karta wirtualna Wise to także urealnione kursy walut. Kartę można dodać do Google Pay, Apple Pay Fitbit Pay oraz Garmin Pay.

Wirtualna karta Twisto 

Wirtualną kartę oferuje także Twisto. Jest dostępna od razu w aplikacji mobilnej w bezpłatnym planie taryfowym Online. Pozwala ona na płatności internetowe.

Jeśli chcemy wykorzystywać wirtualna kartę do płatności z użyciem telefonu, możemy to zrobić poprzez dodanie jej do Apple Pay lub Google Pay. Jednak to wymaga korzystania z planu taryfowego Space. Bezpłatny jest on jedynie przez 3 miesiące.

Wise pozwala na wygenerowanie trzech kart wirtualnych. Można wykorzystywać je także do płatności za granicą. Kurs wymiany walut w Wise to Mastercard z 3 proc. prowizji.

Podsumowując

Karta wirtualna to wygodny sposób płatności nie tylko przez internet. To także większe bezpieczeństwo naszych pieniędzy, gdyż karty wirtualnej nie można zgubić, a środki na niej mają zawsze określoną przez nas wcześniej wysokość.