Wielki powrót Atari

Fot.: atari.com

Atari 2600 była jedną z pierwszych i bardzo popularnych konsol domowych. W latach 80. oferowała setki gier na kartridżach rewolucjonizując rynek gier. Teraz powraca w nowej odsłonie jako Atari 2600+.

Asteroids, Pac-Man czy Space Invaders to gry, które lata temu zapewniały rozrywkę wielu graczom. Wszystko dzięki konsoli Atari 2600, która pozwalała doświadczać tego we własnym domu. Fani retro gier będą mogli o nich wrócić, gdyż na rynku pojawiła się nowa odsłona dawnej konsoli czyli Atari 2600+.

Nowa konsola, a jakby stara

Nowa konsola jest  repliką klasycznej konsoli, ale w nowoczesnej odsłonie. Zachowuje oryginalny wygląd i ma wyjście HDM oferujące różne rozdzielczości ekranu. Ma też zasilanie przez port USB. Do konsoli dołączony jest dżojstik CX40+. On również nawiązuje wyglądem do tego, który używany był podczas korzystania z Atari 2600.

Wejście na kartridże, które znalazło się w nowej konsoli, pasuje do większości oryginalnych gier na Atari 2600 i 7800. Zestaw zawiera kartridże z klasycznymi grami jak:
– Adventure,
– Combat,
– Dodge ‘Em,
–  Haunted House,
– Missile Command,
– Video Pinball,
– Yars’ Revenge.

Ci, którzy grali w nie w latach 80. będą mogli przypomnieć sobie stare czasu. Ci, którzy wtedy nie grali w gry lub nie było ich jeszcze na świecie, dzięki nowej konsoli będą mogli zajrzeć w przeszłość.

Ile kosztuje powrót do przeszłości?

Konsola powstała dzięki współpracy Atari z firmą PLAION. Specjalizuje się ona w produkcji sprzętu retro, co pozwoliło jej wcześniej wydać Commodore 64 Mini i Amigę Mini. Teraz wsparła wypuszczenie na rynek odświeżonej konsoli Atari 2600+.

Będzie można ją nabyć za 129 dolarów, czyli około 540 złotych. Na zebranie pieniędzy na zakup jest trochę czasu, dlatego że premiera konsoli planowana jest 17 listopada 2023 roku.

Źródło: atari.com. ppe.pl