Wesprzyj polskiego kandydata w walce o stanowisko w RIPE NCC

229
Piotr Strzyżewski na PLNOG
Piotr Strzyżewski na PLNOG

RIPE NCC, niezależna organizacja non-profit wspierająca infrastrukturę sieciową, prowadzi wybory składu zarządu. Wśród zatwierdzonych kandydatów znalazł się Piotr Strzyżewski, którego przedstawiciele małych i średnich operatorów mogli poznać na branżowych konferencjach.

Piotr Strzyżewski jest głównym architektem ds. bezpieczeństwa informacji w Grupie Eurofins. Wcześniej, przez ponad 20 lat, pracował w Centrum Komputerowym Politechniki Śląskiej na różnych stanowiskach, od operacyjnych i inżynieryjnych po kierownicze. Pełnił też funkcję Sekretarza Zarządu RIPE NCC. Podkreśla, że swoim zaangażowaniem w działalność organizacji uzupełnia niewystarczającą reprezentację krajów naszego regionu. Z dokładnym profilem i motywacją kandydata można zapoznać się tu.

Wakaty w zarządzie zostaną obsadzone na trzyletnią kadencję podczas Walnego Zgromadzenia RIPE NCC w dniach 19-21 maja 2021 roku. Pełen komunikat o wyborach dostępny jest na stronie RIPE.

W wyborach mogą głosować operatorzy LIR (posiadający własny adres AS i uprawnieni do głosowania).

Wśród pozostałych kandydatów, którzy uzyskali wymagane poparcie, znajdują się: Job Snijders (Holandia), Falk von Bornstaedt (Niemcy), Farzaneh Badiei (USA) oraz Silvan Gebhardt (Finlandia).

RIPE NCC ma siedzibę w Amsterdamie. Pełni między innymi rolę Regionalnego Rejestru Internetowego, przechowując i przydzielając takie dane jak adresy IPv4 i IPv6 oraz numery AS. Działa w Europie, na Bliskim Wschodzie i części Azji Środkowej.

Źródło: RIPE NCC