TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

W siedzibie Parlamentu Europejskiego przedstawiono priorytety w polityce cyfrowej

Witold Kołodziejski – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Cyfryzacji – oraz Krzysztof Szubert – pełnomocnik Ministra Cyfryzacji ds. współpracy międzynarodowej – odbyli w Parlamencie Europejskim w Strasburgu szereg spotkań, które poświęcone były polityce cyfrowej RP, w tym jej wymiarowi europejskiemu. Najważniejszym punktem była prezentacja priorytetów na spotkaniu, w którym udział wzięli polscy posłowie – przedstawiciele wszystkich środowisk politycznych, ich doradcy oraz asystenci.

Kołodziejczyk i Szubert przedstawili obecną pozycję Polski na tle innych państw członkowskich UE, wskazując na obszary wymagające poprawy, jak. np. wzrost efektywności wydatków na innowacyjność, poprzez lepsze zagospodarowanie już istniejącej infrastruktury i centrów badawczych. Omówiono też 8 strategicznych kierunków polskiego rządu w obszarze informatyzacji usług publicznych. Podkreślono również zbieżność pomiędzy polskimi priorytetami a opublikowanymi później dokumentami strategicznymi Komisji Europejskiej, m.in. w zakresie e-administracji, zawierającymi elementy polskiej strategii.
Minister Kołodziejski podkreślił potrzebę intensyfikacji działań na arenie europejskiej w celu wypracowania korzystnych dla Polski rozwiązań, w tym w ramach Jednolitego Rynku Cyfrowego. Sesja plenarna była także okazją do licznych spotkań z polskimi i zagranicznymi posłami, aktywnymi w obszarze cyfrowym. Omówione zostały priorytety Ministra Cyfryzacji oraz sposoby wspólnego działania na rzecz ich realizacji na agendzie europejskiej.
Źródło: Ministerstwo Cyfryzacji

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...