TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

W Polsce też pracują nad ChatGPT

ChatGPT jest coraz popularniejszy i inne firmy pracują nad podobnymi autorskimi rozwiązaniami. Jedną z nich jest SentiOne, polski startup. Firma tworzy wsparcie automatyzacji obsługi klienta z wykorzystaniem zaawansowanej sztucznej inteligencji podobnej do ChatGPT.

Inżynierowie SentiOne opracowali rozwiązanie nazwane LLM (Large Language Model). Oparte na nim boty komunikują się w sposób naturalny i z zachowaniem poprawności językowej. Program jest podobny do ChatGPT, ale ma unikać błędów tamtego jak nieweryfikowanie danych czy brak umiejętności osadzenia wypowiedzi w kontekście.

Polski program, ale w języku angielskim

Dzięki nowej technologii możliwe jest również szybsze opracowywanie botów. Skraca ona czas ich powstania z 3 dni do 3 godzin.

Rozwiązanie LLM dostępne jest obecnie w języku angielskim, a polska wersja jest dopiero w trakcie budowy i testów.

–  Odkąd pod koniec 2022 r.  pojawił się ChatGPT, większość firm zaczęła zastanawiać się, jak wykorzystać tę nową supertechnologię. Nie ominęło to SentiOne. Patrząc na nasze doświadczenie oraz na zasoby – zbiory danych i zespół – nie miałem wątpliwości, że jesteśmy w stanie zbudować najlepszy tego typu model dla języka polskiego, eliminując jednocześnie wady oryginalnego rozwiązania i czyniąc go możliwym do wykorzystania przez firmy. Nasze boty rozumieją ludzkie intencje na poziomie 96 proc. – lepiej, niż niejeden prawdziwy człowiek –  opowiada Bartosz Baziński, prezes SentiOne.

Program trenuje na zweryfikowanych danych

LLM trenowany jest na bardzo dużych zbiorach danych z konkretnych branż. Dane są weryfikowana przed wprowadzeniem do programu, żeby ograniczyć przekazywanie fałszywych informacji przez LLM.

Twórcy zapewniają również, że sam program jest w stanie interpretować informacje takie jak regulamin usług banku lub informacje produktowe. Pozwala mu to wyjaśniać odbiorcom zawiłości tego typu dokumentów i wyjaśniać zapisy.

– Konwersacyjna sztuczna inteligencja jest obecnie wykorzystywana głównie do automatyzacji obsługi klienta, m.in. przez banki, placówki medyczne i ubezpieczycieli. Bot stanowi element budowania wizerunku marki, musi być godny zaufania nie stanowić ryzyka dla firmy. I taka jest właśnie jest nasza technologia LLM – zapewnia Bartosz Baziński. Dla bezpieczeństwa danych firma wdraża rozwiązania on-premise. Wykorzystują one własną chmurę i własną infrastrukturę serwerową.

AI za 42 miliony zł

SentiOne zainwestował w ciągu 11 lat w rozwój technologii AI już 42 mln zł. Algorytmy gromadzą i analizują ponad 40 mln wzmianek z domen publicznych z całego świata. Źródłami są media społecznościowe, fora internetowe, serwisy informacyjne czy blogi. Poziom zrozumienia przez programy ludzkich intencji wynosi 96 proc.

Źródło: wnp.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...