TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

W Japonii bitcoin został oficjalnie uznany za pieniądz

Japoński rząd zmienił ustawę o usługach płatniczych i według nowego prawa waluty cyfrowe traktowane mają być jako posiadające funkcję prawdziwych pieniędzy. Oznacza to, że mogą być użyte do płatności i przelewów.
Zmiany w prawie mają na celu poszerzenie sfery działań banków o technologie informacyjne. Obowiązkiem będzie rejestracja giełd wirtualnych walut w ciągu 6 miesięcy od wejścia w życie przepisów, aby zwiększyć ochronę korzystających z nich osób i zapobiec praniu pieniędzy.
Nowe przepisy były lobbowane przez Financial Action Task Force, która ubiegała się o wprowadzenie zmian już w poprzednim raporcie. Financial Action Task Force to międzynarodowa grupa do spraw przeciwdziałania praniu pieniędzy.
Jest to dobra zmiana dla firm zajmujących się obrotem bitcoinami. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że nie powstaną żadne utrudnienia dla firm startujących z bitcoinami.
 

Michal.Koch
Michal.Koch
Dziennikarz i researcher. Tworzy teksty o najnowszych technologiach, 5G, cyberbezpieczeństwie i polskiej branży telekomunikacyjnej.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Pieskie życie w telewizji, czyli o czym myśli Kameleon

Wyścig operatorów telewizyjnych trwa. Liczy się technologia, funkcjonalność, czyli sposoby konsumpcji treści, ilość i...

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...