W jaki sposób najchętniej płacimy za zakupy internetowe?

379

Zakupy przez internet cieszą się coraz większą popularnością. W czasach, kiedy nie zawsze mamy czas na chodzenie po sklepach, taka forma jest niezwykle łatwa i szybka. W jaki natomiast sposób płacimy za zakupy w sieci? Według raportu Nielsena wynika, że na świecie najpopularniejszą formą jest płatność kartą kredytową, natomiast Polacy preferują płatność gotówką przy odbiorze.

53 procent ankietowanych, którzy w ciągu ostatnich sześciu miesięcy robili zakupy w sieci, płaciło za nie kartą kredytową. 43 procent zdecydowało się na skorzystanie z systemów płatności takich jak PayPal czy Alipay, a 39 procent z karty debetowej, natomiast 38 procent z polecenia zapłaty ze swojego konta bankowego. Zdecydowanie mniej popularną metodą na świecie okazała się płatność gotówką przy odbiorze (36 procent), ale to właśnie ją najczęściej wybierali Polacy – 57 procent.
Karty kredytowe są najpopularniejsze w Ameryce Północnej, krajach Ameryki Łacińskiej, Japonii czy Korei Południowej. Płatność przy odbiorze – oprócz Polski – dominuje na przykład w Indiach, Nigerii, Rosji, Arabii Saudyjskiej, Kolumbii czy Tajlandii. W tych krajach odnotowano niski wskaźnik posiadania kart kredytowych oraz brak zaufania do wprowadzania on-line danych dotyczącej karty. W Polsce kartę kredytową posiadało 35 procent badanych, a zaufanie do udostępniania danych zadeklarowało 56 procent jej użytkowników.
Źródło: Wirtualne Media