TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

W Google mobilizacja w celu ulepszenia Barda

Sukces ChatGPT sprawił, że Google poczuł się zagrożony. Sztuczna inteligencja znajduje się bowiem w centrum zainteresowania firmy. Ich produkt Bard nie jest jeszcze w stanie gotowości porównywalnej do ChatGPT, dlatego pracownicy dostali specjalne polecenie zwiększenie nakładów pracy na jego doszlifowanie.

Sundar Pichai, dyrektor generalny Google, wysłał pracownikom specjalną notatkę. Prosi w niej o poświęcenia od dwóch do czterech godzin dziennie na testowanie i ulepszanie chatbota Bard. Google chce jak najszybciej wprowadzić produkt na rynek. W planach ma również zintegrowanie go ze swoją wyszukiwarką.

Google to lider w kategorii wyszukiwarek internetowych. Dlatego pokłada w integracji ze swoją wyszukiwarką Barda szansy na wyprzedzenie konkurencji. Jednak Microsoft tu także depcze mu po piętach, bo mocno inwestuje w OpenAI i wdraża ChatGPT do wyszukiwarki Bing.

Bard na razie nie pozwala Google na skuteczne konkurowanie z Microsoftem. Już na prezentacji firma zaliczyłą wpadkę pokazując nagranie, na którym ich produkt myli się w kwestii odkryć z teleskopu Jamesa Webba. Na skutki nie trzeba było długo czekać i wartość wartość firmy Alphabet związanej z Google spadła o 120 mld dolarów.

Jakby tego było mało premiera Barda zbiegła się ze zwolnieniami w Google. Byli pracownicy nie oszczędzają firmy. Wyśmiewają jej chatbota tworząc na jego temat memy.

Jedyna nadzieja w zmobilizowaniu pozostałych w pracy osób do aktywniejszej pracy na rzecz Barda. Dlatego najwyraźniej w tym kierunku koncentrują się wszelkie działania firmy czego notka dyrektora generalnego jest najlepszym dowodem.

źródło: android.com.pl, businessinsider.com.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Nowy, uniwersalny kabel kanalizacyjny w xbest.pl

OPTIX Saver LSZH ZW-NOTKtsdDb UNMC301 to zewnętrzno-wewnętrzny kabel, będący uzupełnieniem rodziny wielotubowych, magistralnych światłowodów...

Czy Apple na Let Unfastened zaprezentuje funkcję edycji zdjęć opartą na AI?

Apple ma pracować nad funkcją edycji zdjęć, która wykorzystuje sztuczną inteligencję. Możliwe, że zaprezentuje...

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...