VoLTE i VoWiFi w sieci Plus

telefon-smartfon
fot. Pixabay

Plus uruchomił dla swoich klientów technologię Voice over LTE oraz usługę Voice over WiFi.

Voice over LTE (VoLTE) umożliwia realizowanie połączeń głosowych w sieci LTE, przy czym połączenie zostaje nawiązane szybciej, a podczas rozmowy użytkownik może nadal korzystać z internetu LTE z niezmienioną prędkością. Voice over WiFi (VoWiFi) pozwala natomiast na realizację połączeń głosowych oraz przesyłanie wiadomości SMS poprzez sieć Wi-Fi pozostając w zasięgu sieci komórkowej, będąc poza nim lub gdy jest on ograniczony, bez konieczności instalowania dodatkowej aplikacji.

Usługi dostępne są praktycznie dla wszystkich klientów sieci (abonamentowych indywidualnych i biznesowych oraz klientów ofert na kartę). Wymogami jest włączone LTE oraz posiadanie telefonu, na którym działają VoLTE i VoWiFi. Połączenia realizowane z wykorzystaniem VoLTE nie są przy tym dodatkowo płatne. W przypadku korzystania z VoWIFI użytkownik płaci tak, jak za połączenia wykonywane w Polsce w zasięgu sieci Plus.

Klienci muszą ponadto aktywować VoLTE w Dziale Obsługi Klienta lub wpisując kod aktywacyjny.

Dotychczas klienci Plusa mieli możliwość korzystania z Aplikacyjnego Wi-Fi Calling+. Usługa jest nadal dostępna dla użytkowników, którzy nie posiadają telefonu umożliwiającego prowadzenie rozmów przez Wi-Fi lub oprogramowanie ich urządzenia nie zostało jeszcze zaktualizowane do obsługi technologii VoWiFi zgodnie z ustawieniami technicznymi sieci Plus.