Voice Net w sporze ze spółdzielnią Zodiak

756

Spółdzielnia Zodiak, która oferuje także usługi internetowe, nie chce dopuszczać innych firm telekomunikacyjnych na teren zarządzanych przez siebie mieszkań. Spór  dotyczył wcześniej firmy Skyware i Orange. Teraz podobna sytuacja spotkała Voice Net.

Sky Net chciał świadczyć usługi telekomunikacyjne w kilkudziesięciu nieruchomości położonych w Rzeszowie, które są w zasobach Spółdzielni Zodiak. Już w listopadzie 2017 r. rzeszowski ISP zwrócił się do spółdzielni z wnioskiem w sprawie doprowadzenia przyłączy do budynków i wykonania instalacji światłowodowych. Spółdzielnia stwierdziła, że tworzy regulamin dostępu do zarządzanych przez nią budynków. Po przeciągających się negocjacjach i przy braku porozumienia sprawa trafiła do Urzędy Komunikacji Elektronicznej, by ten ustalił warunki dostępu.

W przypadku 50 nieruchomości  UKE stwierdził, że z istniejących instalacji Voice Net skorzystać nie może. Nie odpowiadają one zapotrzebowaniu firmy pod względem technologicznym potrzebnym do świadczenia usług telekomunikacyjnych.

Kilkanaście pozostałych nieruchomości, w których instalacje światłowodowe w technologii FTTH rzeszowscy ISP Data-Com i  Enformatic, może być udostępnionych także Voice Net.

 Jest on uprawniony zgodnie z projektem decyzji do :
– wykonania przyłączy telekomunikacyjnych
– wykonania instalacji telekomunikacyjnych w budynkach
– wykonywania działań w obrębie instalacji potrzebnych do świadczenia usług telekomunikacyjnych

Projekt przewiduje również odmowę możliwości doprowadzenia światłowodowych przyłączy telekomunikacyjnych czy wykonania instalacji światłowodowych w kilkunastu budynkach.

Źródło: www.telko.in