Uwaga na fałszywe e-maile. Ktoś się podszywa pod Pocztę Polską

335

Uwaga na fałszywe e-maile, w których ktoś podszywa się pod Pocztę Polską, pisząc o wygranej w konkursie. Paczka z rzekomo wygranym iPhone’em 11 została zatrzymana, a odbiorca musi kliknąć w link, by przybliżyć się do jej otrzymania – jest to jednak podstęp, aby zdobyć od użytkownika szereg danych i narazić go na straty.

Po kliknięciu w link odbiorca jest przenoszony na fałszywą stronę, gdzie w spreparowanym formularzu oszuści starają się wyłudzić jego dane osobowe, kontaktowe oraz dane karty płatniczej. Ich podanie jest początkiem kłopotów – przez nieostrożność ofiara aktywuje w ten sposób usługę, za którą miesięczny abonament wynosi niespełna 66 euro, czyli około 300 złotych.


Karolina Wrońska z CyberRescue tłumaczy, że „tylko przez kilka godzin otrzymaliśmy ponad 50 zgłoszeń z prośbą o weryfikację wiadomości. Aktywowanie subskrypcji jest proste, wystarczy podać kilka danych i opłata będzie automatycznie pobierana z rachunku, ale jak ją anulować? Pierwszą myślą jest zastrzeżenie karty płatniczej i faktycznie to skuteczna metoda, jeśli wcześniej wyzerujemy limity na transakcje internetowe. W przeciwnym wypadku z naszego rachunku nadal będzie pobierana opłata”.

Źródło: dobreprogramy.pl