TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Usługi EVIO dostępne na węzłach EXATEL SA

Firmy EVIO Polska oraz Exatel SA podpisały umowę dotyczącą dostępności usług eCDN oraz eTV oferowanych przez EVIO w głównych węzłach należącej do Exatela sieci szkieletowej. Rozpoczęcie współpracy otwiera przed operatorami korzystającymi z oferty Exatela możliwość wdrożenia usług EVIO bez konieczności budowania dodatkowych podłączeń.

Efektem nawiązanej współpracy jest zwiększenie zasięgu głównych usług EVIO. Usługa eCDN – dedykowana operatorom kablowym oraz ISP – umożliwia dosył wysokiej jakości sygnału TV bezpośrednio ze stacji czołowej EVIO. Ilość programów telewizyjnych dostępnych w eCDN osiągnęła już 326 pozycji, z czego ponad 106 w jakości HD. Lista programów dostępnych w eCDN powiększa się z miesiąca na miesiąc, np. w ostatnim okresie dodano do niej Canal+ Discovery, Canal + Sport2 HD, TVN Fabuła HD, Paramount Channel HD oraz Love TV HD. Z eCDN korzysta obecnie ponad 150 operatorów, a sygnał dociera do 4,5 miliona abonentów.
Usługa eTV, przeznaczona jest wyłącznie dla operatorów ISP i umożliwia bezpośrednie wdrożenie oferty telewizji pod własną marką. Operator zyskuje dostęp do ponad 240 kanałów, co pozwala mu konkurować z dużymi platformami cyfrowymi i sieciami kablowymi. Co więcej, pozostaje on całkowicie niezależny i od chwili zawarcia pierwszej umowy abonenckiej pracuje wyłącznie na własny zysk.
Dzięki zawartej umowie, usługi eCDN oraz eTV będą dostępne w ponad 50 węzłach sieci Exatela w Polsce. W trosce o wysoką jakość świadczonych usług przeprowadzono liczne i szeroko zakrojone testy, których celem było zagwarantowanie odbiorcom niezawodności sygnału a także zabezpieczenie kontentu przed nieautoryzowanym dostępem.
Mariusz Filipiak, Prezes EVIO Polska – „ Nawiązanie współpracy z firmą Exatel SA jest kolejnym etapem wyznaczonego przez nas kierunku działań. Zainteresowanie jakim cieszą się na rynku obie usługi, skłoniło nas już jakiś czas temu do podjęcia decyzji o zwiększeniu ich dostępności na terenie Polski. Sieć naszego partnera, jako jedna z największych sieci IP w kraju, spełnia wszystkie nasze wymagania i zapewnia niezawodność sygnału, co jest dla nas absolutnie priorytetowe.”
O EVIO Polska:
Od czterech lat EVIO Polska jest partnerem technologicznym operatorów kablowych i ISP, którym dostarczamy innowacyjne rozwiązania niezbędne do świadczenia usług TV cyfrowej. Oferta EVIO to zaawansowane dekodery telewizji cyfrowej oraz oprogramowanie dla usług TV dostępne „w chmurze”, a także pomoc w nabyciu praw do reemisji i dystrybucji kontentu TV. EVIO odciąża operatorów w zakresie inwestycji środków finansowych w technologię i sprzęt, zapewniając im swobodę w budowaniu własnej oferty. Proponuje elastyczny model współpracy, pozwalający bezinwestycyjnie poszerzyć własną ofertę o zaawansowane usługi telewizji interaktywnej: eSTB (dystrybucja i wynajem dekoderów), eCDN (dosył sygnału TV), eDRM (bezkartowy system szyfrowania), eCRM (zarządzanie abonentami), eGO! (odbiór treści TV na urządzeniach mobilnych) oraz eOTT (interaktywne aplikacje wideo). EVIO Polska jest również twórcą autorskiej platformy „Twój TiViK”, wprowadzonej z myślą o użytkownikach dekoderów ADB. To interaktywny portal informacyjno-rozrywkowy, dostarczający abonentom dodatkowe darmowe treści na życzenie, stanowiący unikalną wartość dodaną oferty.
Flagową usługa EVIO jest eTV czyli propozycja dla operatorów ISP pragnących wdrożyć telewizję we własnej sieci jako niezależną markę.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...

Nowość w Google Maps przydatna przy parkowaniu

W Google Maps kolejne nowe funkcje. Tym razem dotyczy to Android Auto, chociaż w...

Fundacja Lokalni została organizacją pożytku publicznego

W Krajowym Rejestrze Sądowym 21 listopada pojawił się wpis z informacją o nadaniu Fundacji...