TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

UPC Polska odnotowało straty w 2020 roku

UPC Polska w 2020 r. miało prawie 258,5 mln straty netto. Strata wyniosła blisko 101 mln zł tylko na poziomie operacyjnym. Rok wcześniej w tej kategorii UPC odnotowało 44 mln zysku.

To dane z raportu finansowego za rok 2020, które UPC opublikowało w KRS. Można z niego wywnioskować, że płynność finansowa operatora zależna jest od pożyczek i rozliczeń krótkoterminowych. Ich wartość przekraczała aktywa obrotowe o 234,4 mln zł i osiągnęła 657,2 mln zł.

W sprawozdaniu zarządu pojawiła się informacja, że kontynuacja działalności zależna jest od utrzymania bieżącego finansowania zobowiązaniami krótkoterminowymi wobec spółek z grupy Liberty Global, a także wsparcia finansowego tych jednostek, jeśli zaistnieje taka potrzeba.

Przychody UPC Polska w 2020 r. podliczono na 1,687 mld zł. Natomiast koszty działalności operacyjnej wzrosły w ub.r. o 12,7 proc. do 1,667 mld zł. Spory wzrost kosztów odnotowano w kategorii usług obcych, bo aż 16 proc. do 1,02 mld zł. Wynagrodzenia natomiast wyniosły 110 mln zł, co stanowi wzrost o 27 proc.

Na koniec 2020 r. UPC Polska miało w kasie 26,1 mln zł, a rok wcześniej było to 53,6 mln zł.

Spółka utworzyła również rezerwę 54,2 mln zł na potencjalne zobowiązania podatkowe w wysokości. Jest to wynik prowadzonej kontroli celno-skarbowej za lata 2016-2018.

UPC Polska ma zostać przejęta przez P4 za 7 mld zł.

Źródło: Sprawozdanie zarządu i raport finansowy UPC Polska Sp. z o.o. za rok 2020

Czytaj także:

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Nowy, uniwersalny kabel kanalizacyjny w xbest.pl

OPTIX Saver LSZH ZW-NOTKtsdDb UNMC301 to zewnętrzno-wewnętrzny kabel, będący uzupełnieniem rodziny wielotubowych, magistralnych światłowodów...

Czy Apple na Let Unfastened zaprezentuje funkcję edycji zdjęć opartą na AI?

Apple ma pracować nad funkcją edycji zdjęć, która wykorzystuje sztuczną inteligencję. Możliwe, że zaprezentuje...

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...