TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

UKE zaprasza na spotkanie dotyczące certyfikowanego mechanizmu monitorowania internetu

Urząd Komunikacji Elektronicznej zaprasza przedstawicieli przedsiębiorców telekomunikacyjnych oraz zrzeszających ich izb gospodarczych na spotkanie poświęcone koncepcji wprowadzenia certyfikowanego mechanizmu monitorowania prędkości usług dostępu do internetu, świadczonych w sieciach stacjonarnych oraz ruchomych. 
Jako temat spotkania przewidziane jest rozważanie na temat koncepcji realizacji monitoringu jakości sieci, wynikające z przepisów prawa unijnego oraz prawa telekomunikacyjnego.
Spotkanie odbędzie się 27 lutego 2017 r. w siedzibie UKE przy ul. Kasprzaka 2/8 w Warszawie, w godzinach 12:00-14:00, w sali 37. 
Osoby zainteresowane wzięciem udziału w spotkaniu proszone są o potwierdzenie obecności maksymalnie dwóch przedstawicieli danego podmiotu na adres r.rosiak@uke.gov.pl, nie później niż do 22 lutego 2017 r.
Konieczność wdrożenia mechanizmu monitorowania wynika z przepisów art. 4 ust. 4 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2015/2120 z dn. 25 listopada 2015 r. ustanawiającego środki dotyczące dostępu do otwartego internetu oraz zmieniające dyrektywę 2002/22/WE w sprawie usługi powszechnej i związanych z sieciami i usługami łączności elektronicznej praw użytkowników, a także rozporządzenie (UE) nr 531/2012 w sprawie roamingu w publicznych sieciach łączności ruchomej wewnątrz Unii.

Michal.Koch
Michal.Koch
Dziennikarz i researcher. Tworzy teksty o najnowszych technologiach, 5G, cyberbezpieczeństwie i polskiej branży telekomunikacyjnej.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...

EPIX – bieżące zmiany w punkcie wymiany

Gdyby nie EPIX, rynek telekomunikacyjny w Polsce wyglądałby dziś inaczej. To właśnie dzięki trzem...

Pieskie życie w telewizji, czyli o czym myśli Kameleon

Wyścig operatorów telewizyjnych trwa. Liczy się technologia, funkcjonalność, czyli sposoby konsumpcji treści, ilość i...