TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

UKE przygotowuje się do poszukiwań operatora telefonii stacjonarnej

Urząd Komunikacji Elektronicznej przygotowuje się do poszukiwań operatora telekomunikacyjnego, który będzie świadczył usługę telefonii stacjonarnej. Umowa ma obowiązywać przez cztery lata i rozpocząć się 1 listopada 2025 r. Na razie UKE zaprasza do wypowiedzi w sprawie szacunkowej wartości takiego zamówienia publicznego, czyli chce się dowiedzieć, ile trzeba za to zapłacić.

Planowany przez UKE czas umowy z operatorem na świadczenie na rzecz urzędu i jego placówek usług telekomunikacyjnych telefonii stacjonarnej to okres od 1 listopada 2025 r. do 31 października 2029 r. Urząd Komunikacji Elektronicznej opublikował zaproszenie do ustalenia szacunkowej wartości takiego zamówienia.

Informacje podstawowe

Urząd Komunikacji Elektronicznej posiada swoją siedzibę główną oraz delegatury. Struktura to także 2 trakty ISDN PRA obsługujące abonentów w siedzibie głównej oraz SIP Trunk 60 kanałów rozmównych zakończony konwerterem ISDN PRA obsługujący pracowników delegatur.

Fizyczne zakończenia w/w łączy znajdują się w siedzibie głównej w Warszawie, ul. Giełdowa 7/9.  Ponadto UKE posiada łącze ISDN BRA w Katowicach oraz 6 łączy POTS odpowiednio w Boruczy gm. Strachówka, Bydgoszczy, Gdyni, Olsztynie, Lublinie i Opolu.

Co chce zamówić UKE?

W ramach nowego zamówienia UKE oczekuje pozostawienia łączy ISDN PRA dla numeracji 225349100 w siedzibie głównej w Warszawie, natomiast SIP Trunk dla numeracji 222316000 należy przenieść do siedziby UKE w Boruczy 1, gm. Strachówka. Pozostałe łącza pozostają w swoich lokalizacjach.

Oczekiwania wobec usług telefonii stacjonarnej UKE w obrębie średniej miesięczna liczba minut rozmów realizowanych przez urzędników, które zostaną uwzględnione w ofercie, wyglądają następująco:
– połączenia lokalne-strefowe – 1300 minut;
– połączenia międzystrefowe – 1100 minut;
– połączenia komórkowe – 21000 minut;
– połączenia międzynarodowe strefa 1 – 20 minut.

Ocena ofert

Oferty będą porównywane poprzez zsumowanie kosztów abonamentowych za wszystkie łącza, a także kosztów rozmów telefonicznych zgodnie z liczbą połączeń przedstawioną przez UKE i jednorazowego kosztu przeniesienia SIP Trunk z Warszawy do Boruczy.

Dla łącza SIP Trunk ma być zagwarantowana jakość rozmów zbliżona do jakości dla technologii ISDN.

Dodatkowo warunkiem koniecznym jest zapewnienie czasu reakcji w przypadku awarii telefoni na maksymalnie 8 godzin.

UKE opublikowało jako uzupełnienie odpowiedź na pytanie dotyczące tego, czy oferent może wykorzystać w celu świadczenia usługi łącze znajdujące się w posiadaniu UKE. Poinformowano, że konieczne będzie doprowadzenie niezależnego łącza.

Na odpowiedzi na zapytanie UKE oczekuje do 7 kwietnia do godziny 12.00 pod adresem : sekretariat.bi@uke.gov.pl.

Szczegółowe informacje na temat zapytania UKE znajdują się w dokumencie:

Źródło: UKE

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

przeczytaj najnowszy numer isporfessional

Najnowsze