UKE o konsultacjach ITU

534

Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny (ITU) prowadzi konsultacje publiczne dotyczące punktów wymiany ruchu internetowego (Internet eXchange Point – IXP). Wynik konsultacji będzie przedstawiony grupie roboczej Rady ITU ds. zagadnień polityki międzynarodowej związanej z Internetem (CWG-Internet) – informuje UKE.

Celem konsultacji jest zebranie poglądów, opinii i pomysłów na to, jak tworzone punkty wymiany ruchu internetowego mogą poprawić łączność, jakość świadczonych usług oraz zwiększyć stabilność i odporność sieci, wspierając jednocześnie konkurencyjność i zmniejszając koszty połączeń międzyoperatorskich.
Wszyscy zainteresowanych UKE zachęca do dzielenia się swoimi doświadczeniami i przekazywanie własnych poglądów na temat najlepszych rozwiązań w zakresie projektowania, instalacji i eksploatacji punktów wymiany ruchu internetowego.
Stanowiska można przekazywać do ITU drogą elektroniczną za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie internetowej http://www.itu.int/en/council/cwg-internet/Pages/consultation-june2015.aspxKonsultacje są otwarte do 28 sierpnia 2015 r.
Źródło: UKE
Zdjęcie: todaypin.net