TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

UKE: dwie kary dla Telekomunikacji dla Domu

Prezes UKE nałożył na operatora telefonii stacjonarnej Telekomunikacja dla Domu dwie kary pieniężne w wysokości 38,8 tys zł i 19,4 tys. zł. Spółka może odwołać się od decyzji UKE w ciągu dwóch tygodni od jej doręczenia.

Pierwsza karę operator otrzymał za pobieranie od konsumentów opłaty wyrównawczej, w przypadku wypowiedzenia przez nich umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych lub wypowiedzenia umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych przez operatora z winy konsumenta przed rozpoczęciem świadczenia usługi. Drugą – za wykonywanie połączeń telefonicznych, w trakcie których oferowane były usługi świadczone przez operatora użytkownikom, którzy nie wyrazili na to wymaganej zgody.
Ponadto podczas rozpatrywania postępowań mediacyjnych i interwencyjnych UKE otrzymywał liczne sygnały świadczące o tym, że Telekomunikacja dla Domu naruszyła nagminnie powyższe przepisy. Ustalając wysokość kary Prezes UKE wziął w szczególności pod uwagę, że efektem działań operatora było w znacznym stopniu naruszanie ekonomicznych interesów konsumentów, którzy byli obciążeni opłatami wyrównawczymi.
Prezes UKE wziął również pod uwagę okoliczność, że postępowanie operatora mogło utrudniać abonentom zmianę dostawcy usług telekomunikacyjnych ze względu na obawę przed potencjalnymi kosztami związanymi z naliczeniem opłaty wyrównawczej.
Źródło: UKE
Zdjęcie: tidningenbalans.se

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...

Nowość w Google Maps przydatna przy parkowaniu

W Google Maps kolejne nowe funkcje. Tym razem dotyczy to Android Auto, chociaż w...

Fundacja Lokalni została organizacją pożytku publicznego

W Krajowym Rejestrze Sądowym 21 listopada pojawił się wpis z informacją o nadaniu Fundacji...