TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Uczestnicy PIX-a zyskują dostęp do usług EVIO

W połowie sierpnia uczestnicy Poznańskiego Punktu Wymiany Ruchu Internetowego (PIX) otrzymali informację, iż usługi EVIO są dostępne na węzłach w Poznaniu i Warszawie. To kolejny krok EVIO wdrażania strategii szerokiego dotarcia przede wszystkim usługi eTV.

Wprowadzając w życie kierunek rozwoju zakładający dostępność swoich usług w całej Polsce, EVIO rozpoczęło w sierpniu współpracę z firmą Horyzont Technologie Internetowe, prowadzącej projekt PIX. W praktyce oznacza to dotarcie do ponad 100 dostawców treści oraz dostępu do Internet.
Podpisanie umowy o współpracy oznacza nie tylko nowe punkty styku dla EVIO, ale przede wszystkim umożliwia każdemu uczestnikowi PIX bezpłatny dostęp do kontentu oferowanego przez usługę eTV. Wśród klientów PIX-a są nie tylko znaczący dostawcy treści i operatorzy sieci dostępowych, ale także silna reprezentacja operatorów ISP z całej Polski.
Usługa eTV, przeznaczona jest przede wszystkim dla operatorów ISP i umożliwia bezpośrednie uruchomienie telewizji pod własną marką. Operator zyskuje dostęp do ponad 240 kanałów i dzięki temu konkuruje z dużymi platformami cyfrowymi i sieciami kablowymi, pozostając przy tym całkowicie niezależnym. Istotne jest , iż od chwili zawarcia pierwszej umowy abonenckiej, operator pracuje wyłącznie na własny zysk.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...

Nowość w Google Maps przydatna przy parkowaniu

W Google Maps kolejne nowe funkcje. Tym razem dotyczy to Android Auto, chociaż w...

Fundacja Lokalni została organizacją pożytku publicznego

W Krajowym Rejestrze Sądowym 21 listopada pojawił się wpis z informacją o nadaniu Fundacji...