TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Termin na złożenie deklaracji CIT-8 będzie przesunięty

Rządowe Centrum Legislacji opublikowało projekt rozporządzenia przesuwającego termin złożenia deklaracji CIT-8 i płatności podatki do 31 maja tego roku, a dla organizacji pozarządowych do 31 lipca. Wcześniej podobną informację opublikowano na oficjalnym koncie Twitter Ministerstwa Finansów.

Przesunięcie terminu na rozliczenie i wpłaty CIT do 31 maja 2020 r. dotyczy przede wszystkim podatników podatku dochodowego od osób prawnych, których rok podatkowy rozpoczął się po dniu 31 grudnia 2018 r. i zakończył się przed dniem 1 kwietnia 2020 r.

Przesunięcie terminu oznacza, że podatnicy będą mogli wybrać opcję terminu płatności podatku dochodowego od osób prawnych pod warunkiem, że podatek do zapłaty będzie wynikał z zeznania CIT-8.

Ministerstwo Finansów poinformowało również na Twitterze o przedłużeniu terminów składania sprawozdań finansowych. Zmiany te zostaną także wprowadzone w drodze rozporządzenia. Na ten moment nie podano jednak szczegółowych terminów dotyczących sprawozdawczości finansowych.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...