TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Szkolenia z dostępności cyfrowej

Projektowanie i programowanie stron internetowych oraz aplikacji mobilnych dla ich dostępności to ważne umiejętności. Równie istotne jest odpowiednie tworzenie treści na strony, by były one dostępne dla osób z niepełnosprawnościami. Prowadzone są szkolenia, które mają w tym pomóc.

Szkolenia prowadzone są zgodnie z zapisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Od roku 2021 szkolenia prowadzone są jedynie w formie zdalnej jako wykłady z możliwością zadawania pytań.. Obecnie odbywają się w pierwsze środy miesiąca w godzinach 9-12.

Najbliższe szkolenie odbędzie się już 8 grudnia 2022 roku. Jego temat to “Tworzenie dokumentów dostępnych cyfrowo”.

W trakcie szkolenia uczestnicy nauczą się korzystać z funkcji Worda, Excela i PowerPointa, by tworzyć dokumenty dostępne cyfrowo. Poznają także prawne wymogi dostępności cyfrowej dokumentów. Dowiedzą się, jak tworzyć takie dokumenty w 3 popularnych formatach plików.

Szkolenie przeznaczone jest dla osób tworzących i publikujących w Internecie dokumenty, a także dla tych, którzy koordynują w podmiotach publicznych wdrażanie dostępności cyfrowej. Dzięki uproszczonej procedurze nie trzeba wcześniej rejestrować się na szkolenia. Wystarczy w dniu szkolenia użyć linku do szkolenia . Szkolenia prowadzone są poprzez MS Teams.

Źródło: gov.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Pieskie życie w telewizji, czyli o czym myśli Kameleon

Wyścig operatorów telewizyjnych trwa. Liczy się technologia, funkcjonalność, czyli sposoby konsumpcji treści, ilość i...

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...