TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Szczyt Cyfrowy ONZ – IGF 2021 w Katowicach już niebawem

Już za 3 tygodnie Polska po raz pierwszy będzie gospodarzem Szczytu Cyfrowego ONZ – IGF 2021. Wydarzenie odbędzie się 6 grudnia w Katowicach.

– Podczas pięciu dni tegorocznej edycji Szczytu odbędzie się 300 różnych wydarzeń, aktywności i inicjatyw, takich jak wykłady, debaty i warsztaty, poświęcone tematyce świata cyfrowego – poczynając od legislacji poprzez obecnie dostępne technologie po technologie przyszłości, np. kwantowe – powiedział Krzysztof Szubert, pełnomocnik RP ds. Szczytu Cyfrowego ONZ – IGF 2021.

Hasłem przewodnim tegorocznego szczytu jest Internet United, internet dostępny i przyjazny dla wszystkich.

– Goście Szczytu będą także rozmawiali na tematy bardziej ogólne, horyzontalne, jak choćby te związane z dostępem do internetu, ponieważ w tym momencie pół świata nadal takiego dostępu nie ma – dodał Szubert.

Pierwszy dzień konferencji ,tzw. dzień zero to propozycje gospodarza wydarzenia. To kilkanaście wydarzeń zaproponowanych przez Polki i Polaków z różnych środowisk.

Odbędzie się także Szczyt Młodych IGF (Youth Summit IGF) angażujący młode osoby w dyskusję o przyszłości cyfrowej transformacji.

– Jesteśmy zaszczyceni, że możemy być współorganizatorami tego ważnego wydarzenia. Przed nami cyfrowa przyszłość. Dlatego tak bezcenne jest to globalne spotkanie, a w jego ramach także spotkanie młodych ludzi – powiedział Wojciech Pawlak, dyrektor NASK.

W ostatni dniu, w trakcie zamknięcia szczytu zostanie zaprezentowany protokół z Katowic podsumowujący wydarzenia.

– Zainteresowanie Szczytem jest bardzo duże. Mamy już ponad trzy tysiące rejestracji, co ciekawe 90% z nich pochodzi spoza Polski. Dlatego zachęcamy ekspertów w dziedzinie cyfryzacji, osoby zainteresowane cyfryzacją, studentów, a także media – do rejestracji. Warto zrobić to jak najszybciej, ponieważ pomimo dużych możliwości Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach, liczba miejsc jest ograniczona – stwierdził Krzysztof Szubert.

Udział w Szczycie Cyfrowym ONZ jest wolny i bezpłatny. Wymaga jedynie rejestracji na stronie:https://www.gov.pl/web/igf2021

Źródło: gov.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...