System Mesh WiFi 6 od CUDY w XBEST.PL

Podczas korzystania z połączenia bezprzewodowego z internetem w warunkach domowych,  zdarza się, iż zasięg, a co za tym idzie prędkość w różnych miejscach domu nie jest taka jaką byśmy sobie tego życzyli. Co gorsza może się przytrafić, że natrafimy na martwe strefy, gdzie sygnał jest praktycznie zerowy, uniemożliwiając korzystanie z sieci.

pasek

Często takie problemy próbuje się rozwiązywać poprzez dołączenie do naszej sieci wzmacniaczy sygnału (repeaterów), bądź dodatkowych routerów, lecz efekty nie zawsze są równoznaczne z oczekiwaniami. Ponadto dodatkowe urządzenia to dodatkowe sieci WiFi, między którymi konieczne będzie przełączanie urządzenia aby połączenie działało należycie, dla niedoświadczonych użytkowników urządzeń sieciowych takie rozwiązanie może okazać się problematyczne w użytkowaniu. Wiele czynników wpływa na fakt, iż sieci oparte na technologii Mesh zyskują bardzo szybko coraz większą popularność.

Firma xbest.pl dodała do swojej oferty całą gamę urządzeń sieciowych marki CUDY, są to między innymi routery, karty sieciowe, reapetery oraz adaptery USB. Bardzo dobrą podstawę do budowy sieci Mesh stanowią modele M1800 oraz M3000 z systemu Whole-Home Mesh WiFi 6 od CUDY.

Dlaczego urządzenia Mesh?

Produkty CUDY oznaczone modelami M1800 i M3000 korzystają z technologii Whole-Home Mesh WiFi, polegającej na łączeniu się kilku routerów w celu stworzenia jednolitej sieci Wi-Fi (nie jak w przypadku reapeterów-wielu), przez co urządzenia odbierające sygnał będą się przełączać automatycznie i płynnie, bez przerywania ciągłości połączenia. Eliminuje to przerwy w połączeniu sieciowym, jakie można napotkać podczas korzystania z np. wzmacniaczy, gdy sprzęt przełączają się pomiędzy różnym sieciami Wi-Fi tracąc chwilowo dostęp do internetu, a niektóre urządzenia muszą być przełączane ręcznie przez użytkowników. Do osiągnięcia takiego efektu wykorzystano m.in. płynny roaming – urządzenie odbierające zawsze połączy się z routerem, który oferuje mu najlepsze połączenie, bez przerywania transferu w zaledwie 0,2s; adaptywna technologia routingu – urządzenia dynamicznie wybierają najlepszą trasę, pasmo dla danych oraz najmniej obciążone urządzenie.

Instalacja routerów w sieci przebiega łatwo i bezproblemowo, gdyż wystarczy podłączyć do sieci i skonfigurować główne urządzenie, a dodatkowe dodawane są za naciśnięciem jednego przycisku na obudowanie. Warto zaznaczyć, iż urządzenia poboczne automatycznie pobiorą ustawienia z głównego routera. W razie potrzeby system oferuje możliwość podłączenia dodatkowych urządzeń, zależnie od wymagań, w tym celu można zastosować inne produkty CUDY, które obejmuje system Whole-Home Mesh WiFi.

CUDY M1800 oraz M3000

Oba modele działają w oparciu o technologię Whole-Home Mesh WiFi opisaną powyżej. Model M1800 posiada dwa porty GigabitEthernet, a model M3000 port 2.5GigabitEthernet oraz jeden Gigabitowy. Oba urządzenia posiadają dwuzakresową (2,4 i 5Ghz) sieć w nowoczesnym standardzie Wi-Fi 6 (1800 Mb/s prędkość łącznego transferu dla modelu M1800 oraz aż 3 Gb/s dla modelu M3000). Standard WiFi 6 oferuje technologie poprawiające efektywność przesyłu danych i zasięgu, między innymi: OFDMA – umożliwiającą transmisję danych wielu użytkowników jednocześnie;  MU-MIMO sprawiająca, że kilka anten routera jest w stanie obsługiwać wiele urządzeń w tym samym czasie, nie powodując spadków prędkości sieci; kształtowanie wiązki Beamforming, powodujące, że sygnał jest bardziej ukierunkowany do określonych urządzeń, dzięki czemu każde urządzenie otrzyma dostęp do sieci, jakiego potrzebuje w danym momencie.

Producent deklaruje iż jedno urządzenie CUDY M1800, posiadające 4 anteny wewnętrzne, jest w stanie pokryć sygnałem 185m m2 , dwa urządzenia 362 m2 a trzy 510 m2. Model M3000 posiadający 5 anten wewnętrzny jest w stanie pokryć zasięgiem 232 m2, dwa urządzenia 362 m2, a trzy aż 650m2. Ponadto oba routery są w stanie obsłużyć do 100 połączonych urządzeń. Oba modele cechują się nowoczesnych wyglądem, który wpasuje się w wystrój każdego pomieszczenia. Decydując się na zakup urządzeń CUDY otrzymujemy komplet akcesoriów potrzebnych do uruchomienia sprzętu i własnej sieci Mesh.

Urządzenia dostępne są w zestawach zawierających jedną, dwie lub trzy sztuki urządzeń, przez co użytkownik może kupić taką ilość urządzeń jaka będzie mu potrzebna dla pokrycia zasięgiem danej powierzchni.

Istotną funkcją prezentowanego rozwiązania, która będzie niezwykle przydatną dla operatorów ISP jest provisioning oparty o protokół TR-069. Pozwala to na zdalną i bezpieczną komunikację między urządzeniem końcowym, a dostawcą internetu, co umożliwia pobieranie konfiguracji routera z serwera operatora oraz zezwala na zdalną diagnozę i konfigurację bez konieczności wysyłania technika na miejsce dostarczenia usług lub angażowania użytkownika końcowego.

Pełna oferta prezentowych produktów jak i innych marki CUDY dostępna jest na stronie internetowej www.xbest.pl. Zapraszamy do kontaktu z działem handlowym w celu uzyskania informacji na temat aktualnych cen oraz dostępności urządzeń.