TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Syrion przejął firmę HeNET

Grupa Syrion sfinalizowała transakcję zakupu firmy HeNET zwiększając tym samym skalę swojej działalności na terenie województwa opolskiego i umacniając pozycję w czołówce największych operatorów w południowej Polsce.

– Zawarta przez nas umowa, która formalnie nazywa się nabyciem zorganizowanej części przedsiębiorstwa jest odzwierciedleniem konsekwentnej realizacji obranej przez nas strategii rozwoju – mówi Jerzy Capi, prezes spółki Syrion. – Rozwijamy się między innymi dążąc do przyłączenia przyległych, mniejszych, już istniejących sieci.


HeNET jest najstarszą firmą telekomunikacyjną w regionie, świadczy usługi telekomunikacyjne dla klientów indywidualnych i biznesowych od prawie 30 lat, w tym od około 20 dostarczaniem Intenetu. Firma działała głównie na terenie gminy Rudziniec ale także w gminie Ujazd i Kędzierzyn-Koźle, ma około 2,5 tysiąca abonentów.

– Negocjacje dotyczące przejęcia przebiegały spokojnie, nasze warunki zostały zaakceptowane, a zawarta umowa pozwala moim dotychczasowym pracownikom zachowanie pracy i otwiera możliwości awansu w ramach większej struktury – podkreśla Henryk Sadło, właściciel HeNET. – Ja także nie rezygnuję ze swojej pasji, jaką jest praca w telekomunikacji i pozostaję udziałowcem firmy.

Na podjęcie decyzji o zmianie właścicielskiej HeNET decydujący wpływ miały względy osobiste.

– Moi synowie realizują się w innych dziedzinach i nie byli zainteresowani prowadzeniem firmy telekomunikacyjnej – mówi Henryk Sadło. – Ja także cieszę się na myśl, że w końcu nie będę tak przeciążony pracą, a co za tym idzie będę miał mniej stresu i więcej czasu dla siebie i rodziny.

W większości miejscowości HeNET dostarcza usługę internetu światłowodowego wraz z usługą telewizji opartej na platformie Jambox. Na terenach gdzie jeszcze nie dotarł światłowód, kliencie mieli dostęp do internetu radiowego.

Umowa przejęcia została sfinalizowana 3 kwietnia.

przeczytaj najnowszy numer isporfessional

Najnowsze