Światowe Forum Zarządzania Internetem IGF 2020 w katowickim MCK

445

Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach będzie gospodarzem organizowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji przyszłorocznego Światowego Forum Zarządzania Internetem IGF 2020. To spotkanie organizowane z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych umożliwiające globalną dyskusję o rozwoju internetu, odbędzie się w Polsce po raz pierwszy.

Uczestniczą w nim przedstawiciele rządów, przedsiębiorcy, naukowcy i organizacje pozarządowe z całego świata, poruszają wiele zagadnień dotyczących funkcjonowania internetu i zarządzania siecią. Organizatorzy zapowiadają, że wśród omawianych spraw nie zabraknie takich tematów, jak cyfrowa gospodarka oparta na danych, sztuczna inteligencja, innowacyjne technologie, kompetencje cyfrowe oraz bezpieczeństwo.

Minister Cyfryzacji Marek Zagórski zaznaczył, że to duże wyróżnienie dla Polski, ponieważ będziemy gościć kilka tysięcy najważniejszych na świecie osób zajmujących się problematyką funkcjonowania internetu, wolności słowa w internecie, wszystkich problemów a także korzyści, które niesie za sobą internet.

Tegoroczne 14. Forum Zarządzania Internetem odbywało się w Berlinie. O tym, że to Polska będzie przyszłorocznym gospodarzem ogłoszono podczas oficjalnej ceremonii zamknięcia. – Ta nominacja jest ważna nie tylko dla Polski, ale i dla całego regionu Europy Środkowo-Wschodniej, który historycznie walczył o wolność, a dziś bierze aktywny udział w debacie o fundamentalnych prawach rządzących internetem – mówiła w stolicy Niemiec wiceminister cyfryzacji Wanda Buk. – Efektywna transformacja cyfrowa stanie się w przyszłości warunkiem rozwoju zarówno firm, jak i społeczeństw, a co za tym idzie – całej światowej gospodarki. Musimy zatem być gotowi na wyzwania, które te przemiany ze sobą przyniosą – dodała.

15. Forum odbędzie się w dniach 2-6 listopada 2020 r. Motto przyszłorocznego IGF to „Internet United” – otwarty, wolny i niepodzielony internet, w którym użytkownicy mogą cieszyć się swoimi prawami bez narażania swojej prywatności.

[źródła: www.propertynews.pl, www.cyberdefence24.pl, www.mckkatowice.pl]