Światłowód potrzebny w Mławce!

210
Grill z ISP Forum

Mieszkańcy Mławki (woj. warmińsko-mazurskie) chcą sieci światłowodowej. Światłowód jest już w Mławie, Iłowie-Osadzie, Kraszewie i Narzymiu, ale Mławka sieci jeszcze nie posiada.

Na forum operatorów telekomunikacyjnych znajduje się specjalne subforum, w którym operatorzy mogą wymieniać się usługami – Usługi, towary, projekty, szkolenia dla Operatorów. To właśnie tu pojawiło się opisywanie zapytanie (którego geneza sięga jeszcze lokalni.pl).

„Kontaktuję się […] w sprawie rozważenia inwestycji na terenie mojej miejscowości i granicznej ulicy Turystycznej w Mławie w postaci wybudowania sieci światłowodowej. Są to domki jednorodzinne w liczbie ok. 100 sztuk” – dowiadujemy się z treści posta.

Operatorzy szybko włączyli się do dyskusji. „I jeszcze POPC tam nie dojechał?” – zapytał jeden z użytkowników, na co kolejny dyskutatn odpisał: „wykonawca POPC też umie liczyć […] wybiera miejsca mniej kosztowne”.

Pojawiła się również delikatna szydera z POPC: „kto by się spodziewał, że POPC nie służy likwidacji białych plam…”.

Jeden z operatorów prowadzący działalność na wspomnianym terenie dodał, że temat nie został podjęty przez NEXERĘ („3 km od swojej sieci z POPC”), a władze samorządowe wydają się już delikatnie zdesperowane („sołtys mnie już męczy 2 lata”).

Czy znajdzie się ktoś, kto dostarczy mieszkańcom Mławki szybki i stabilny internet szerokopasmowy?

Chciałbyś pomóc? Dołącz już teraz do ISP Forum!

Inne posty warte uwagi:

Zobacz też: