TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Startuje aplikacja VOD Quibi. Odcinki trwają nie dłużej niż 10 minut

Quibi to nowy serwis VOD, który wystartował w internecie. Jest dostępny wyłącznie na smartfonach w aplikacji mobilnej. Odcinki programów i seriali nie trwają dłużej niż 10 minut. Specjalne projekty przygotowały gwiazdy: Naomi Watts, Tom Cruise, Guillermo del Toro, Bill Murray czy Liam Hemsworth.

Quibi jest dostępny także w Polsce, jednak brak w nim lokalnych wersji językowych oferowanych treści. Przez 3 miesiące aplikacja jest darmowa w promocji, później abonament wynosi od 4,99 do 7,99 dolara. W Polsce trzeba będzie zapłacić 37,99 złotych miesięcznie.

Teraz platforma Quibi została oficjalnie udostępniona użytkownikom. Można z niej korzystać wyłącznie na smartfonach. Quibi jest niedostępna jako serwis w przeglądarce, nie ma także wersji na telewizory Smart TV ani też odmiany zoptymalizowanej do tabletów.

Platformę tę stworzył Jeffrey Katzenberg, były szef koncernu Disneya. Na rozwinięcie nowego projektu udało mu się pozyskać kwotę przekraczającą 1,8 mln dol. W większości zostały one przeznaczone na produkcję oryginalnych treści dostępnych w aplikacji. Każdy odcinek nie jest dłuższy niż 10 minut.

Do projektu zostały zaproszone znane postaci ze świata filmu i sportu, wśród nich znaleźli się Idris Elba, James Franco, Naomi Watts, Tom Cruise, Guillermo del Toro, Bill Murray, Liam Hemsworth czy LeBron James. Jennifer Lopez program program „Thanks a Million”.

Źródło: Wirtualne Media

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...

Nowość w Google Maps przydatna przy parkowaniu

W Google Maps kolejne nowe funkcje. Tym razem dotyczy to Android Auto, chociaż w...

Fundacja Lokalni została organizacją pożytku publicznego

W Krajowym Rejestrze Sądowym 21 listopada pojawił się wpis z informacją o nadaniu Fundacji...