TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Starlink już działa. Wybrańcy go właśnie testują

Starlink, czyli internet satelitarny jest już w stadium testowym. Pierwsi użytkownicy pokazali w sieci prędkości przesyłu danych.

Docelowo Elon Musk chce wysłać na orbitę aż 12 tys. satelitów. Na razie 600 z nich krąży wokół naszej planety. Pierwsze osoby z USA i Kanady, które wzięły udział w jego testach, pokazały w sieci wyniki z testów prędkości przesyłu danych z wykorzystaniem Starlink. Najlepszy wynik pobierania to ponad 60 Mb/s, zaś wysyłania to blisko 18 Mb/s. Z kolei najmniejszy pin, jaki odnotowano, to 31 ms.

Elon Musk mówi, że docelowo Starlink ma zapewnić przepustowość nawet do 1 Gb/s i co jest największą zaletą tego projektu, ma zapewniać dostęp do internetu nawet w odległych zakątkach na Ziemi.

Projekt Starlink może być w pełni gotowy za 3-4 lata. Co miesiąc SpaceX wysyła w orbitę pewną część satelitów. Wysłanie ponad 11 tys. satelitów zajmie im z pewnością trochę czasu.

Źródło: rootblog.pl

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...

Nowość w Google Maps przydatna przy parkowaniu

W Google Maps kolejne nowe funkcje. Tym razem dotyczy to Android Auto, chociaż w...

Fundacja Lokalni została organizacją pożytku publicznego

W Krajowym Rejestrze Sądowym 21 listopada pojawił się wpis z informacją o nadaniu Fundacji...