TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

SSPW: kto pyta, nie błądzi!

Urząd Marszałkowski w Lublinie wychodzi naprzeciw oczekiwaniom przyszłych “operatorów ostatniej milii”. Im bliżej końca budowy lubelskiej sieci szerokopasmowej,  tym więcej pytań napływających do urzędu poprzez formularz kontaktowy oraz stronę na Facebooku. Zdecydowano udzielić odpowiedzi na pytania zadawane najczęściej przez ISP.

  •  Stan realizacji projektu

Lubelskie jest liderem Polski Wschodniej pod względem szybkości realizacji prac budowlanych. Do lutego 2015 r. oddano już około 2500 km z zaplanowanych 2908 km sieci. Prace budowlane zakończą się 31 sierpnia br.

  •  Proces wyboru “Operatora Infrastruktury”

Postępowanie na wybór „Operatora Infrastruktury jest w toku. Aktualnie jego uczestnicy otrzymali zaproszenia do składania ofert wraz ze „Specyfikacją Istotnych Warunków Zamówienia i załącznikami”. Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w trybie dialogu konkurencyjnego.

  •  Zasady współpracy “Operatora Infrastruktury” z “operatorami ostatniej mili”

„Operator Infrastruktury” będzie oferował usługi operatorom telekomunikacyjnym na równych i niedyskryminacyjnych zasadach, na warunkach określonych m.in. w ofercie ramowej i wzorach umów dostępowych, które będzie publikował np. na stronie internetowej. Każdy operator „ostatniej mili” („Operator Sieci Dostępowej”), który spełni wymagania określone we wspomnianych dokumentach, będzie mógł zawrzeć umowę z „Operatorem Infrastruktury” na realizację określonej usługi.  Szczegółowe zasady współpracy będą znane po wyłonieniu lubelskiego „Operatora Infrastruktury”.
 
Źródło: Szerokopasmowe Lubelskie
Zdjęcie: inc.com

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Nowy, uniwersalny kabel kanalizacyjny w xbest.pl

OPTIX Saver LSZH ZW-NOTKtsdDb UNMC301 to zewnętrzno-wewnętrzny kabel, będący uzupełnieniem rodziny wielotubowych, magistralnych światłowodów...

Czy Apple na Let Unfastened zaprezentuje funkcję edycji zdjęć opartą na AI?

Apple ma pracować nad funkcją edycji zdjęć, która wykorzystuje sztuczną inteligencję. Możliwe, że zaprezentuje...

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...