Spawarki światłowodowe INNO serii View PRO w XBEST.PL

91
oznaczenie sponsorowanego tekstu

Firma xbest.pl jako autoryzowany i główny dystrybutor marki INNO INSTRUMENT w Polsce, prezentuje najnowsze modele spawarek światłowodowych z serii View PRO. Omawiane modele posiadają szereg usprawnień i udogodnień, dzięki którym obsługa urządzenia jest jeszcze prostsza, a spawanie światłowodów przebiega znacznie sprawniej. 

Nowością w serii spawarek PRO, jest system View PRO Cloud Management. Jest to aplikacja internetowa przygotowana przez markę INNO posiadająca szereg przydatnych funkcji m. in.: nadzór nad postępami prac jak i kondycji samych spawarek, namierzanie w czasie rzeczywistym lokalizacji oraz zarządzanie czasem i pracą z urządzeniem oraz danymi dotyczącymi spawów. Osiągnięto to dzięki wyposażeniu urządzenia w moduł GPS oraz możliwości instalacji karty SIM. Wartym uwagi jest fakt, iż dla posiadaczy spawarek View PRO korzystanie z aplikacji jest nieodpłatne.

Wszystkie prezentowane spawarki posiadają możliwość zapisu aż 10 000 obrazów spawów w pamięci urządzenia, co w przypadku awarii sieci lub zerwania połączenia może okazać się przydatne w późniejszym raportowaniu lub analizach. Dodatkowo dane mogą zostać wyeksportowane do pliku PDF, co sprawia, że zarządzanie oraz analiza danych staje się o wiele łatwiejsza i wygodniejsza. Usprawnia to również późniejsze przygotowywanie raportów z danej instalacji.

View 3 PRO i View 5 PRO to modele posiadające te same parametry, lecz różniące się pomiędzy sobą metodą centrowania. View 3 PRO to spawarka, spośród prezentowanych, posiadająca metodę centrowania do płaszcza, zaś View 5 PRO posiada centrowanie do rdzenia światłowodu. Charakteryzują się średnim czasem wykonania spawu na poziomie 9 sek. w trybie auto lub 6 sek. w trybie szybkim, a czas wygrzewania osłonek wynosi 13 sek. Zostały wyposażone w baterię umożliwiającą  wykonanie 200 cyklów spawania/wygrzewania na jednym ładowaniu. Żywotność elektrod pozwala na wykonanie 5500 spawów. Wbudowany 5-calowy, dotykowy wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości oraz intuicyjny interfejs graficzny wraz z przybliżeniem na poziomie 320 ~ 520x pozwalają na komfortową i dokładną prace.

View 8 PRO to model spawarki wykorzystujący metody centrowania do rdzenia, przeznaczony dla najbardziej wymagających użytkowników. Charakteryzuje się średnim czasem spawania wynoszącym 8 sek. w trybie auto lub 6 sek. w trybie szybkim, a czas wygrzewania osłonek trwa zaledwie 9 sek. co w połączeniu z możliwością wykonania aż 355 cyklów spawania/wygrzewania na jednym ładowaniu umożliwi na przeprowadzenie najbardziej skomplikowanych i wymagających instalacji. Żywotność elektrod przewidziana jest na 5500 spawów. Wyposażona w wbudowany 5-calowy, dotykowy wraz z przybliżeniem na poziomie x320 ~ 520.

View PRO 12R to model z możliwością spawania od 1 do 12 włókien w światłowodach typu ribbon. Kable tego typu charakteryzują się większym upakowaniem przy mniejszej średnicy oraz szybszym czasem przeprowadzania instalacji dzięki możliwości spawania kilkunastu włókien jednocześnie. Średni czas wykonania spawów/wygrzewania osłonek dla jednego włókna wynosi 9/15 sek. a dla kabla wstążkowego 15/20 sek. Bateria pozwala na wykonanie średnio 220 cyklów spawania/wygrzewania na jednym ładowaniu natomiast żywotność elektrod gwarantuje wykonanie 3000 spawów. Wbudowany 5-calowy, dotykowy wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości posiada przybliżenie na poziomie do x250.

Prezentowane urządzenia są odporne na kurz, zachlapanie i wstrząsy, a ponadto zostały wyposażone w diody LED służące do oświetlania spawanego włókna, co umożliwia zastosowanie sprzętu nawet w niesprzyjających warunkach. Dodatkowo umożliwiają ładowanie baterii podczas jego pracy co eliminuje konieczność wykonywania niepotrzebnych przerw. Urządzenia posiadają menu w języku polskim wraz z filmikami instruktażowymi w ich pamięci.

Wartym uwagi jest fakt, iż decydując się na zakup spawarki z serii INNO View PRO, otrzymujemy kompletny zestaw akcesoriów pozwalających na natychmiastowe rozpoczęcie pracy z urządzeniem. Prezentowane modele dodatkowo posiadają w zestawie podstawę, na której można zamontować spawarkę wraz z osprzętem dodatkowym (gilotynka, pojemnik na IPA itp.) umożliwiając tym samym lepszą organizację miejsca pracy oraz zwiększenie komfortu.

W zestawie z każdą spawarką VIEW PRO znajduje się najnowszy model profesjonalnej obcinarki włókien oznaczonej modelem V10 PRO, wyposażonej w automatyczny pojemnik na obcięte włókna. Gilotynka posiada cykl pracy „one-step”, czyli po umieszczeniu włókna w uchwycie i po jej zamknięciu, automatycznie tnie włókno (bez konieczności naciskania przycisków) a przy jej otwieraniu automatycznie ściąga odpad z włókna do pojemnika. 

Po każdym cięciu ostrze jest automatycznie obracane w kolejną pozycję, eliminując konieczność ręcznej zmiany jego położenia zapewniając tym samym powtarzalność wykonywanych cięć. Żywotność ostrza wynosi aż 60000 cięć. Posiada uniwersalny uchwyt, który można stosować do cięcia kabla światłowodowego o średnicach: 250μm, 900μm, 3.0mm, kabla płaskiego „flat” oraz kabla typu ribbon do 12 włókien. Dodatkowo wyposażono ją w wyświetlacz, który służy za licznik wykonanych cięć (pomiary można zresetować przyciskiem u dołu obudowy).

Podobnie jak w przypadku innych modeli spawarek INNO, spawarki serii View PRO również posiadają 3-letnią gwarancję. Firma xbest.pl jest nie tylko autoryzowanym dystrybutorem, ale również prowadzi autoryzowane centrum serwisowe marki INNO, dzięki czemu wszystkie naprawy realizowane są na miejscu, w Polsce.

Karty katalogowe wraz ze szczegółową specyfikacją spawarek światłowodowych INNO View PRO można znaleźć na stronie www.xbest.pl. Zapraszamy do kontaktu z działem handlowym w celu uzyskania informacji na temat aktualnych cen oraz dostępności.https://i2.wp.com/inetgroupinews.com/wp-content/uploads/2019/10/Xbest.png?resize=500%2C281&ssl=1