Sieć neuronowa usprawni Google Maps

Partnerstwo Google z DeepMind, firmą zajmującą się sztuczną inteligencją, przyczyni się do ulepszenia usługi Google Maps. Zastosowany system sieci neuronowych ma sprawić, że generowany czas przejazdu do wybranej lokacji będzie dokładniejszy nawet o 50%.

Aplikacja będzie w stanie analizować w czasie rzeczywistym większą liczbę czynników, które wpływają na estymowany czas dojazdu. Zastosowanie sieci neuronowych i uczących się algorytmów będzie skutkowało wprowadzeniem zastosowań sztucznej inteligencji w codziennym życiu.

źródło: Wirtualne Media

O wykorzystaniu sieci neuronowych informowano już na początku 2017 r. Technologiczni giganci, w tym Google, IBM i Facebook, są zdania, iż to właśnie sieci neuronowe – zdolne do uczenia się i analizy wniosków – są przyszłością. Składająca się z neuronów sieć swoją budową i sposobem działania przypominać ma ludzki mózg.

Google ma w planie również inne usprawnienia swojego flagowego produktu, w tym system pozwalający obiekty oferujące usprawnienia dla osób niepełnosprawnych oraz informacje o sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniach.

Źródło: wirtualnemedia.pl